(KURIR TV) ZVEZDA IDE NA SPARTU: Crveno-beli nervirali Delije, ali pobedili Irtiš i nastavili put ka Ligi Evrope

DONALD I SRNIĆ SKRATILI MUKE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kazahstanski Irtiš 2:0 (1:0) na stadionu "Rajko Mitić" u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i plasirali se u narednu rundu.

U prvom duelu istih rivala pre nedelju dana u Pavlodaru bilo je 1:1.

Zvezda će se u trećem kolu sastati sa Spartom, 27. jula u Beogradu i 3. avgusta u Pragu.

Golove za tim Vladana Milojevića postigli su Mičel Donald u desetom i Slavoljub Srnić u 76.

Večerašnjoj utakmici prisustvovalo je 22.414 gledalaca. S obzirom na to da je severna tribina bila zatvorena zbog kazne UEFA, "Delije" su bodrile crveno-bele sa Juga.

Najvatrenije pristalice Zvezde pevale su bez prestanka 90 minuta, ali su sa ostalih tribina dopirali zvižduci, u finišu prvog poluvremena, ali i neposredno pre drugog gola domaćina. Navijači nisu bili zadovoljni predstavom srpskog vicešampiona i svima je jasno da crveno-beli ovako neće moći na Spartu.

Nije sporno da je Zvezda daleko kvalitetnija od Irtiša, ali se njeni fudbaleri nisu preterano trudili da to i dokažu. Donald je prelepim golom iz slobodnog udarca u ranoj fazi meča doneo prednost svom timu i kada se očekivalo da crveno-beli dotuku rivala, oni to nisu učinili. Mučenje na terenu je trajalo do 76. minuta kada je Srnić, posle sjajnog prodora i asistencije Branka Jovičića, otklonio sve dileme oko prolaska u sledeće kolo i spasao sve na stadionu neizvesne završnice.

Istina, Irtiš nije pretio, nije stvorio nijednu šansu, ali, osim kod golova, nije ni Zvezda. Crveno-beli su pretili samo udarcima sa distance, jer nisu uspevali da kontre i polukontre, na koje su se oslanjali u većem delu meča, izvedu do kraja.

Milojević nema mnogo vremena da ispravi nedostatke, jer već u nedelju Zvezda startuje u prvenstvu utakmicom sa niškim Radničkim na svom stadionu, gde sledećeg četvrtka dočekuje i Spartu.

1 / 8 Foto: Dado Đilas

KRAJ - 2:0!

90. minut - Poslednja izmena kod Zvezde, Donald izlazi i dobija ovacije, a ulazi Račić.

80. minut - Druga izmena kod domaćina, strelca Srnića zamenio je debitant Pešić.

76. minut - GOOOLLLL - 2:0 za ZVEZDU - SRNIĆ! Jovičić je odlično probio po levoj strani, došao do korner linije i vratio na peterac odakle je Srnić poslao loptu u mrežu.

72. minut - Izmena u Zvezdi, Ruiz umesto Rikardinja.

70. minut - Još jedan pokušaj crveno-belih sa distance, ovaj šut Rikardinja nije završio daleko od gola.

69. minut - Šut Kange.

ZVANIČNO - na tribinama je 22.414 gledalaca.

64. minut - Prva izmena kod Iritiša - Darabajev umesto Kislicina.

61. minut - Sada je pucao i Kanga iz daljine - pored gola.

59. minut - Posle prekida sa desne strane, gosti su izbacili loptu na 15 metara od gola, gde ju je primio Rikardinjo i tukao, ali neprecizno.

58. minut - Žuti karton za Živkovića zbog faula nad Srnićem.

57. minut - Bez uzbuđenja u uvodu drugog poluvremena. Sada je Savić pokušao glavom posle kornera, ali njegov udarac bio je bezopasan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

POLUVREME - 1:0!

44. minut - I dok se i na Jugu peva, sa drugih tribina čuju se prvi zvižduci.

32. minut - Pokuša Srnića. Šutirao je sa 17 metara, a lopta je proletela za malo pored gola.

PORUKA DELIJA: "Bebe nek se rađaju poruka je Juga, nećemo da Srbijom vlada bela kuga".

20. minut - Kanga je oprobao udarac iz daljine.

19. minut - Odličan prodor Stojkovića po desnom krilu, na "povratnu" je naišao Srnić, ali je loše šutirao.

EVO KAKO SU DELIJE PROSLAVILE GOL:

10. minut - GOOOLLLL - 1:0! DONALD! Holanđanin je sjajno izveo slobodnjak i evrogolom doveo Zvezdu u vođstvo.

7. minut - Žuti karton za Stojkovića zbog žestokog starta na Geterijevim.

1. minut - Utakmica je počela...

Oba trenera odlučila su se za iste sastave kao u Pavlodaru.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković - Jovičić, Donald - Srnić, Kanga, Rikardinjo - Boaći.

IRTIŠ: Lorija - Kislicin, Dautov, Maslać, Stamenković, Živković - Fonseka, Geterijev, Rodrigo, Kalinjin - Bugajev.

Utakmicu sudi Švajcarac Fedaji San.

MNOGO JE VIP FACA NA MARAKANI, POGLEDAJTE IH OVDE.

20:40 - KOREOGRAFIJA DELIJA!

20:05 - Navijači pristižu...

19:59 - "Sever" je prazan

19:53 - Gosti bez dresova

Ekspedicija Irtiša imala je nezgodu prilikom dolaska u Beograd letom preko Moskve. Usput im je izgubio prtljag, pa su stigli bez dresova!

19:44 - Evo kako će izgledati koreografija "Delija"

19:34 - Milojević: Osećamo energiju navijača

"Maksimalno smo se pripremali ovih sedam dana za taj meč. Atmosfera u ekipi je jako dobra, igrači su motivisani, u glavi im je samo utakmica u koju ulazimo kao da je prva, a ne revanš. Napravili smo grešku u 90. minutu u Pavlodaru, to su detalji koji se dešavaju. Važan je psihološki momenat, želim samopouzdanje, a to dolazi s rezultatima. Naše je da vežbamo i da analiziramo", rekao je Milojević, koji očekuje podršku s tribina: "Mi cenimo i volimo gde god da su naši navijači smešteni, osećamo energiju".

19:21 - "Delije" na Jugu

Zbog kazne UEFA severna tribina će večeras biti zaključana. Zato su "Delije" tokom dana ostavile poruku: "Danas pun jug, u nedelju pun sever", aludirajući na utakmicu prvog kola Superlige protiv Radničkog iz Niša.

19:10 - Ispustili pobedu u poslednjim trenucima meča u Pavlodaru

Crveno-beli su u Irtišu imali vođstvo do sudijske nadoknade vremena kada je Anđelković skrivio penal, pa je domaćin izjednačio - 1:1.

19:00 - Prvo pala Florijana

Crvena zvezda je u prvom kolu eliminisala maltešku Florijanu, jer je kao domaćin pobedila 3:0, a na Malti odigrala 3:3.