(KURIR TV) SIJA EVROPSKA ZVEZDA: Crveno-beli razneli Spartu u paklu Marakane, putuju u Prag sa 2 gola prednosti

DELIJE U TRANSU

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartu iz Praga 2:0 (1:0) na stadionu "Rajko Mitić" u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golove za Zvezdu postigli su Ričmond Boaći u 13. i Gejlor Kanga u 65. minutu.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Pragu.

Odavno "Delije" nisu ovako zadovoljne napustile "Marakanu" posle Zvezdine evropske utakmice. Skoro 33.000 navijača crveno-belih nisu bili srećni samo zbog velikog kapitala, koji će njihovi ljubimci poneti u Češku, već i zbog predstave ekipe Vladana Milojevića.

Milojević je od starta "u vatru" ubacio dvojicu debitanata (Borjan i Rodić) i komandovao ofanzivu. Zvezda je od prvog minuta krenula hrabro i agresivno na Čehe, koji su očigledno bili zbunjeni takvim nastupom domaćina.

Takva igra brzo je krunisana golom Boaćija, na asistenciju Kange.

Zvezda je dominirala tokom celog prvog poluvremena. Fudbaleri Sparta su se mučili da uopšte iznesu loptu sa svoje polovine, a o eventualnoj šansi nisu mogli ni da razmišljaju. Crveno-beli su kontrolisali događaje na terenu, ali do odlaska na odmor nisu uspeli da dupliraju prednost.

U nastavku je ritam igre opao. Domaćin je donekle prepustio gostima posed lopte, ali ni u takvoj situaciji Spara nije bila opasna. Crveno-beli su već imali prednost, nisu želeli mnogo da rizikuju i bespotrebno se umaraju...

A onda je kao grom iz vedra neba pukao projektil Kange sa 30-ak metara za 2:0! Uloge su tada bile zamenjene u odnosu na 13. minutu, jer je ovom prilikom asistenciju upisao Boaći.

Crveno-beli mogu da žale što nisu dotukli grogiranog rivala kada je treći debitant (ušao u drugom poluvremenu) Nemanja Radonjić prošao po krilu i šutirao iz "mrtvog ugla", ali je lopta završila na stativi.

Bez obzira na to, fudbaleri Zvezde i njihovi navijači mogu da budu prezadovoljni zbog velike prednosti, ali i vere da tim Vladana Milojevića može mnogo u novoj sezoni.

1 / 15 Foto: Dado Đilas

Drugo poluvreme - KRAJ 2:0!!!

87. minut - Pešić umesto Boaćija.

72. minut - UMALO 3:0! Radonjić je prošao po boku, lepo gađao iz mrtvog ugla i pogodio stativu. Mnogi su loptu već videli u mreži, ali ona se vratila u polje...

65. minut - GOOOLLL - 2:0 - KANGA! KAKVA GOLČINA SA 30 METARA!

62. minut - Le Talek je "poleteo" u prazno, Plavšić mu je uzeo loptu, pa ga je Francuz oborio i zbog toga dobio žuti karton.

60. minut - ZVIŽDUCI ZA RIKARDINJA! Brazilac je napustio igru, uz zvižduke sa tribina, a na terenu je i treći Zvezdin debitant večeras, Nemanja Radonjić.

58. minut - Na tribinama je 32.816 gledalaca - to je zvaničan podatak!

52. minut - Za razliku od starta utakmice kada su crveno-beli vršili pritisak, početak drugog poluvremena protiče u mirnom ritmu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme... Kod Sparte prva izmena, na terenu je iskusni napadač Lafata, zamenio je Vataželua.

45+1 - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Česi i uigrani prekidi

Posle gotovo 35 minuta koliko gotovo da nisu mogli da priđu golu Zvezde fudbaleri Sparte su došli do daha i posebno posle prekida uspeli da šutiraju ka golu Zvezde

38. minut - Prva pretnja Sparte

Lopta je preskočila Zvezdinog beka, stigla je do Janka, ali on u trku nije uspeo da šutira kako je želeo, pa opasnosti po gol Zvezde nije bilo

31. minut - Pola sata je prošlo

Sparta je tek treći ili četvrti put došla pred šesnaesterac gola Zvezde koji čuva Miilan Borjan

24. minut - Donald zamalo neprecizan

Prekid je bio, Kanga je centrirao pogodio Donalda u glavu, ali je lopta otišla tik kraj stative

20. minut - Zvezda napada

Ekipa trenera Vladana Milojevića je osokoljena golom nastavila da napada

13. minut - GOOOOOOL 1:0 Boaći Sjajan pas Kange ka napadaču Zvezde koji je prevario Dubravku i zatresao mrežu

8. minut - Boaći pravi dar - mar Sada je prošao, ubacio loptu ka gol liniji, ali je odbrana Sparte izbacila loptu u aut

5. minut - Boaći sada glavom Lopta ide pored gola, Zvezda je opasna

4. minut - Poništen gol Boaćija Centarfor Crvene zvzde je zaresao mrežu, ali je bio u ofsajdu, pa je i dalje 0:0

1. minut - Počela je utakmica

Holanđanin će biti prvi stranac sa kapitenskom trakom na zvaničnoj utakmici

19.52 - Stadion se polako puni Marakana se popunjava navijačima. Pored pristalica srpskog kluba biće i stotinak navijača praške Sparte

19.45 Dragojević pozvao Grobare da podrže Zvezdu

Reditelj i veliki navijač Partizana Srđan Dragojević pozvao je navijače tima iz Humske da podrže Crvenu zvezdu

19.38 - Sastavi timova

Za Crvenu zvezdu će debitovati Milan Borjan, koji je pre nekoliko dana postpisao ugovor i dobio prednost u odnosu na Kahrimana, kao i Milan Rodić, koji će uz levu aut liniju zameniti Anđelkovića. Umesto suspendovanog Srnića, igraće Milić, dok se Le Talek vratio u poslednju liniju umesto Frimponga.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Le Talek, Rodić – Donald, Jovičić – Milić, Kanga, Rikardinjo, Boaći.

Sparta Prag: Dubravka – Karavajev, Kaja, Štetina, Vataželu – Manđek, Mareček, Fridek – Plavšić, Janko, Juliš.

Utakmicu sudi Sergej Lapočnik iz Rusije.

Blog uživo

Crveno-beli se prvi put u zvaničnoj evropskoj utakmici sastaju sa Spartom, a četvrti put sa nekim češkim timom. U dva od tri dosadašnja okršaja protiv čeških ekipa Zvezda se nije proslavila pa su njeni fudbaleri pognutih glava izlazili sa terena.

Sledi prvi okršaj sa Spartom. Obnovljen tim u kome ima mnogo novih igrača. Crveno-beli će nakon Maltežana i Kazahstanaca, ovoga puta imati znatno težeg i zvučnijeg protivnika.

Dva kluba su nekada, pored dominacije u domaćim okvirima, igrali zapaženu ulogu i u evropskim takmičenjim

Kurir sport, Foto: Dado Đilas