(VIDEO) SPEKTAKL U BARSELONI: Real utišao Kamp nou, Ronaldo dao gol pa dobio crveni karton
Kristijano Ronaldo, Foto: AP

Super kup Španije

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Barselonu na stadionu Kamp nou sa 3:1, u prvoj utakmici Super kupa Španije.

Real je vodio od 50. minuta autogolom Đerara Pikea, a u 70. je izjednačio Lionel Mesi iz penala.

Madridski klub je ponovo poveo samo tri minuta kasnije pogotkom Kristijana Ronalda, koji je ušao u igru u 58. minutu.

Ronaldo je posle gola dobio žuti karton, a dva minuta kasnije i drugi zbog simuliranja, zbog čega je isključen i neće nastupiti u revanšu.

Real je u 90. minutu stekao veliku prednost pred revanš, lepim golom rezerviste Marka Asensija.

Revanš će se igrati 16. avgusta na stadionu "Santjago Bernabeu" u Madridu.