(KURIR TV) PORAZ U KRASNODARU ZA NADU CRVENO-BELIH: Srnić, Pešić i sudija ostavili Zvezdu u igri za Ligu Evrope

RISTIĆ NAMUČIO BIVŠE SAIGRAČE

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su kao gosti od Krasnodara 2:3 u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope.

Specijalno za Kurir iz Krasnodara - Aleksandar Radonić

Krasnodar je vodio 2:0 i 3:1, ali je tim Vladana Milojevića uspeo da izbegne ubedljiv poraz i svede ga na podnošljivih "minus jedan" pred revanš u Beogradu sledećeg četvrta.

U 59. minutu Zvezdu je pogledala i sreća, odnosno litvanski sudija Gediminas Mažeika, jer nije priznao gol domaćinu, iako je lopta celim obimom prešla gol-crtu posle šuta Mihaila Ristića.

Mladi 18-godišnji Ivan Ignjatijev je doveo Krasnodar u vođstvo u 20. minutu, posle 24 sekunde igre u drugom poluvremenu Viktor Klason je duplirao prednost domaćina. Slavoljub Srnić je u 57. vratio Zvezdu u život, devet minuta kasnije Sergej Petrov je ponovo doneo ruskom timu "plus dva", a konačan rezultat postavio je Aleksandar Pešić u 71. minutu, samo 30-ak sekundi posle ulaska u igru.

Zvezdi je nesigurnost u odbrani predstavljala najveći problem u današnjem meču. Igrači Krasnodara često su ostajali usamljeni, što su znali da iskoriste i kazne crveno-bele.

Kod domaćina naročito se istakao Ristić, donedavno igrač Zvezde. Nije imao milosti prema doskorašnjim saigračima, a konkretan učinak imao je kod prvog pogotka, koji je Krasnodar dao posle njegovog šuta, kao i kod nepriznatog gola.

Zvezda je najbolju priliku, pored dva postignuta gola, imala u 52. minutu, pri rezultatu 2:0. Međutim, Ričmond Boaći je promašio zicer.

Crveno-beli posle minimalnog poraza uz dva gola data u gostima i uz veliku podršku "delija" sledeće nedelje u Beogradu, imaju realne šanse da se domognu Lige Evrope.

Zvezda je i u Krasnodaru imala podršku navijača, njih oko 300, od kojih su polovina bile "delije", a polivina pristalice moskovskog Spartaka.

KRAJ - 3:2!

78. minut - Poslednja izmena kod Zvezde, Gobeljić umesto Anđelkovića.

71. minut - GOOOLLL - 3:2 - PEŠIĆ! Milić je sa desnog krila ubacio loptu, a Pešić posle 30-ak sekundi na terenu zatresao mrežu.

70. minut - Druga izmena kod Zvezde - Pešić umesto Babića.

66. minut - GOOOLLL - 3:1 - PETROV! Mamajev je izveo korner sa leve strane, a usamljeni Petkov uhvatio volej na ivici šesneasterca i zatresao mrežu.

66. minut - Prva izmena kod domaćina - roviti najbolji igrač Krasnodara Smolov menja Ignjatijeva.

65. minut - ANĐELKOVIĆ SPEČIO GOL! Ignjatijev je prebacio Borjana, ali je Anđelković izbacio loptu pred gol-aut linijom.

59. minut - KRASNODARU NIJE PRIZNAT GOL! Srbin je šutirao, lopta je završila iza gol-crte, ali sudija nije priznao gol.

57. minut - GOOOLLL - 2:1 - SRNIĆ! Odličan šut Zvezdinog veziste sa 20-ak metara.

55. minut - Žuti karton za Le Taleka zbog prigovora.

52. minut - VELIKA ŠANSA za ZVEZDU! Anđelković je ubacio loptu na peterac i namestio "zicer" Boaćiju, koji je šutirao pravo u golmana Sinicina.

46. minut - GOOOLLL - 2:0 - KLASON! Posle centaršuta Ramireza sa levog krila Šveđanin je uhvatio volej, Borjan je imao loptu "na ruci", ali je ona ipak završila u mreži. Gol je postignut posle samo 24 sekunde igre u drugom poluvremenu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

Marko Grujić: "Sad si našao da šutneš"

Sadašnji fudbaler Liverpula Marko Grujić imao je šta da poruči nekadašnjem saigraču Mihailu Ristiću: "Sad si našai da šutneš".

Naravno, Grujić gleda meč u Krasnodaru, navija za Zvezdu i oneraspoložilo ga je vođstvo ruskog tima koje je pripremio njegov prijetelj.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0!

38. minut - Prodor Vandersona, nanizao je nekoliko igrača Zvezde, a onda je želeo da proigra Ignjatijeva, koji se po oceni sudija našao u ofsajdu.

35. minut - Igrači Krasnodara šutirali su deset puta, a fudbaleri Zvezde uputili su tri udarca.

32. minut - Ponovo je Ristić šutirao, Borjan je intervenisao.

29. minut - Žuti karton za Ramireza zbog prekršaja nad Kangom.

26. minut - Prva pretnja Zvezde! Dobro je Srnić tukao sa 25 metara, golman Sinicin je jedva zaustavio loptu, a u nastavku Boaći nije dobro reagovao.

22. minut - Delije su nezadovoljne

20. minut - GOOOLLL - 1:0 - IGNJATIJEV! Ristić je vukao loptu i šutirao, Borjan je odbranio, a Ignjatijevu nije bilo teško da odbijenu loptu pošalje u mrežu.

9. minut - Vanderson je imao otvoren šut sa 25 metara, ali je poslao loptu daleko od gola.

7. minut - Prva opasnost po gol Zvezde. Šutirao je Ristić, golman Borjan je odbio loptu...

5. minut - Na tribinama je 25.000 gledalaca.

1. minut - Utakmica je počela...

Anđelković je zamenio povređenog Rodića i nosi kapitensku traku. U zadnjoj liniji je i Babić, a Le Talek je ponovo u veznom redu. Između dvojice Nemanja, trener Milojević se opredelio za Radonjića pre Milića.

U sastavu domaćina je doskorašnji igrač Zvezde Ristić.

KRASNODAR: Sinicin – Petrov, Grankvist, Martinovič, Ramirez – Ristić, Gazinski – Klaeson, Mamajev, Vanderson – Ignjatjev.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Anđelković, Savić, Babić, Stojković - Le Talek, Donald - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći.

Sudija: Gediminas Mažeika (Litvanija)

18:58 - Spektakularna najava meča na stadionu Krasnodara

18:54 - Crveno-bele bodri oko 300 navijača Zvezde i Spartaka

Fudbalerima Crvene zvezde podršku pruža oko 300 navijača. Polovina su "delije", a druga polovina "Fratrija", grupa navijača Spartaka, koji su goste iz Srbije dočekali u Krasnodaru.

18:50 - Ristić pozdravlja bivše saigrače

18:41 - Stari znanci

Dušan Anđelković pozdravio se sa Sergejom Galickim, predsednikom Krasnodara, za koji je igrao od 2011. do 2014.

18:34 - Igrači zagrevaju, navijači pristižu

18:32 - "Delije" su u Krasnodaru pojačane navijačima moskovskog Spartaka

18:26 - Stižu i Zvezdini čelnici

18:22 Šta je zajedničko Zvezdi i Videotonu?

18:15 - Pogledajte marš "delija" kroz Krasnodar!

18:03 - U Krasnodaru je 29 stepeni Celzijusa...

17:56 - Zvezda kroz gužvu stigla na stadion

Fudbaleri Crvene zvezde stigli su pod pratnjom policije na stadion! U Krasnodaru vlada veliko interesovanje za ovaj meč, te se na ulicama formirala velika kolona automobila.

17:55 - "Nek se svako trese, od Crvene zvezde"

Na zanimljiv način je današnju utakmicu najavio Vujadin Savić. Uz sliku postavlju na "Instagram" napisao je: "Nek se svako trese, od Crvene zvezde".

...nek se svako trese, od Crvene zvezde...?⚪️?⚪️? I believe!?? #tojejaceodnas

A post shared by 'savicvujadin' (@savicvujadin) on

17.44 - Krasnodar lako sa Dancima

Krasnodar se u kvalifikacije za Ligu Evropu uključio u trećem kolu u kome je bio bolji od danskog Lingbija - 2:1 kod kuće i 3:1 u gostima.

17:40 - Crveno-beli eliminisali Florijanu, Irtiš i Spartu

Crvena zvezda je u dosadašnjem toku kvalifikacija za Ligu Evrope eliminisala maltešku Florijanu (3:0, 3:3), Irtiš Pavlodar (1:1, 2:0) i prašku Spartu (2:0, 1:0).

17:30 - Zvezda bez Rodića

Milan Rodić ipak nije spreman za današnji meč. Levi bek je povredio prst na utakmici sa Spartom. Nadali su se crveno-beli da će se oporaviti do prvog duela sa Krasnodarom, ali ipak nije. Zato će mesto uz levu aut liniju tima Vladana Milojevića zauzeti Dušan Anđelković.

Izostaje i Branko Jovičić, koji je teže povređen. Na meču sa Čukaričkim slomljena mu je peta metatarzalna kost.