(VIDEO) MILIONERI GOROPADNI NA STARTU BUNDESLIGE: Silna Borusija protutnjala Volfsburgom, vratio se Gece

POBEDILI I HAMBURG, HERTA, HANOVER I HOFENHAJM

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas na gostujućem terenu Volfsburg sa 3:0, u utakmici prvog kola Bundeslige.

Borusija je povela u 22. minutu golom Marija Pulišića, a vođstvo je udvostručio Mark Bartra pet minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Pjer Emerik Obamejang u 60. minutu. U startnoj postavi ekipe iz Dortmunda bio je Mario Gece, prvi put od decembra, pošto se oporavio od metaboličkog poremećaja. On je asistirao Pulišiću kod prvog gola.

Srpski internacionalac Neven Subotić presedeo je meč na klupi Borusije.

Fudbaleri Hamburga pobedili su kao domaćini Augsburg golom Nikolaja Milera u osmom minutu. Filip Kostić je za pobednički tim odigrao 61 minut.

Takođe, prvenstvo je pobedom započela i Herta, koja je u Berlinu bila bolja od Štutgarta sa 2:0. Herta je pobedila zahvaljujući Metjuu Leckiju, koji je postigao golove u 47. i 62. minutu.

Hanover je kao gost pobedio Majnc sa 1:0 golom Martina Harnika u 73. minutu, dok je Hofenhajm istim rezultatom na svom terenu pobedio Verder golom Andreja Kramarića u 85. minutu.

Miloš Veljković odigrao je ceo meč za Verder.

Večeras igraju još Šalke i Lajpcig.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena sinoć su počeli odbranu titule pobedom protiv Bajera iz Leverkuzena od 3:1.