(VIDEO) POBEDA ZA ŽRTVE TERORIZMA: Barsa rutinski savladala Betis, Mesiju sreća okrenula leđa

PRVI TRIJUMF KATALONACA U SEZONI

Fudbaleri Barselone ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni. Iz trećeg pokušaja.

Posle dva poraza od Real Madrida u Superkupu Španije, Lionel Mesi i drugovi su na startu prvenstva osvojili tri boda savladavši Betis na "Nou Kampu" - 2:0 (2:0).

Utakmica je imala emotivnu uvertiru kada je žrtvama terorističkih napada u Španiji odata pošta.

Za Barsu više ne igra Nejmar, nema ni povređenog Luisa Suareza, nisu igrali ni roviti Inijesta i Đerar Pike... Barsa ne liči na moćnu mašineriju za mlevenje rivala iz prethodnih sezona.

Istina, Lionel Mesi i dalje ima magiju u nogama, ali večeras nije imao sreće - čak tri puta je pogađao okvir gola!

Ipak, zasluge za prvi pogodak pripadaju upravo Argentincu. Započeo je akciju i proigrao Delofeua, koji je želeo da odigra dupli pas, usput je lopta zakačila Tosku i završila u mreži njegovog tima. U prvom trenutku učinilo se da je upravo Mesi ćušnuo loptu u gol, ali je on ipak nije dotakao, pa će na prvi gol u sezoni morati da sačeka.

Taj autogol viđen je u 36. minutu, a samo tri minuta kasnije postignut je konačan rezultat kada je strelac bio Serhio Roberto.

Barselona nije delovala moćno, ali je zabeležila rutinsku pobedu.

Na utakmici se dogodio i jedan posebno zanimljiv detalj kada je sudija Trahiljo Sančez žestoko startovao na igrača Betisa, ali sebe nije mogao da sankcioniše.