(KURIR TV) MIROLJUBIVI 155. VEČITI DERBI: Zvezda i Partizan se ispraznili u Evropi pa odigrali bez golova

praznik fudbala

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su 155. večiti derbi na stadionu Rajko Mitić bez pobednika i golova.

1 / 69 Foto: Dado Đilas

Zvezda je posle remija ostala na prvom mestu Super lige i sada ima 16 bodova, dok je Partizan šesti sa 13.

Meč igran manje od 72 sata po plasmanu oba tima u grupnu fazu Lige Evrope bio je borben, ali ne toliko sadržajan što se videlo posebno u drugih 45. minuta, kada se pokušaji vredni pomena mogu izbrojati na prste jedne ruke.

U prvom poluvremenu Zvezda je bila konkretnija posebno posle 13. minuta i duela Tavambe i Donalda u kaznenom prostoru tima sa Marakane. Visoki napadač Partizana je nakon očiglednog kontakta pao, ali se sudija Danilo Grujić nije oglasio.

Ako se za prvu situaciju može polemisati i čak reći da je Grujić trebalo da dosudi kazneni udarac za Partizan u 23. minutu kada su se u kaznenom prostoru našli Janković i Le Talek to svakako nije trebalo. Fudbaler Partizana je pao iako kontakta sa igračem Zvezde nije ni bilo i zato je dobio žuti karton.

Od tog momenta Zvezda je bila konkretnija, a njeno vođstvo sprečio je Vladimir Stojković. On je zaustavio sve što je išlo u gol, a pokušavali su Boaći i Srnić, dok je šut Pešića 11. minuta pre poluvremena zaustavila prečka gola podno severne strane Marakane.

Opšti utisak je da smpo u prvih 45 minuta gledali dinamičan fudbal, ali da su obe ekipe već tada bile umorne od obaveuza u plej-ofu Lige Evrope. Posledice utakmica sa Krasnodarom i Videotonom jasno su bile vidljive.

Drugo poluvreme počelo je bez promena u sastavima timova, a navijači Crvene zvezde su prve trenutke nastavka iskoristili za bakljadu na severu. Prvo pravo uzbuđenje u nastavku viđeno je u 63. minutu. Srnić je uposlio Kangu, ovaj sa desne strane gađao suprotan ugao gola Stojkovića, ali je lopta završila pored stative gola Partizana.

Desetak moinuta pre isteka devetesetog Grujić je posle loše reakcije i ruke Vulićevića svirao slobodan udarac za Zvezdu sa 18, 19 metara, ali je lopta posle šuta Donalda pogodila živi zid.

Đukić: Umorni smo, potrošeni, remi je realan

Trener Partizana Miroslav Đukić, posle meča je kratko rekao:

"Jesam zadovoljan. Bio je težak i meč i teren. Ekipe su umorne i niko nije hteo da izgubio. Mislim da je lepota izostala, ali je bilo mnogo borbenosti. Stojke je bio jako dobar i on je jako bitan igrač za Partizan", rekao je trener Partizana.

Milojević: Bilo je šansi treba nam odmor

Starteg Crvene zvezde Vladan Milojević je ovim rečima prokomentarisao meč:

"Stojković je spasao Partizan, kao i u Evropi. Za šansama ne treba žaliti, niti se na to vraćati. Čestitam igračima, oni su dali sve od sebe, izdigli se iznad problemčića. sada treba da se oporavimo, na nekoliko dana ne mislimo na fudbal, a potom da se spremimo za nastavak sezone", rekao je trener Zvezde

Drugo poluvreme

90+2. minut - Kraj meča

88. minut - Prekid Milijaša Fudbaleri Partizana lako su se odbranili i osvojili loptu

83. minut - Kratak prekid

Dim se posle bakljade na jugu, širi terenom, pa je utakmica nakratko prekinuta

81. minut - Slobodnjak za Zvezdu Grujić je posle loše reakcije i ruke Vulićevića svirao slobodan udarac za Zvezdu sa 18, 19 metara, ali je lopta posle šuta Donalda pogodila živi zid

74. minut - Mnogo više prekida Igra se sve više secka, a ima i sitnih košakanja fudbalera

68. minut - Slobodan udarac za Partizan Nešto manje od 25 metara bila je udaljenost od gola Zvezde, ali je Đurđević prebacio prečku

63. minut - Kanga pored gola Srnić je uposlio Kangu, ovaj sa desne strane gađao suprotan ugao gola Stojkovića, ali je lopta završila pored stative

56. minut - Nema uzbuđenja Vidljiva je žela igrača oba tima, ali za sada u nastavku meča nema uzbuđenja ni pred jednim ni pred drugim golom

47. minut - Bakljada Delija na severu Navijači Crvene zvezde su bakljadom i topovskim udarima počeli drugi deo meča

46. minut - Meč je nastavljen Nema promena u sastavima timova

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

39. minut - Stojković spasava Partizan Opet kontra Zvezde i prilika. Sada je Srnić izbio gotovo sam pred Stojkovića, ali mu je ovaj sjajno ušao u šut i novom odbranom spasao svoj tim

36. minut - Kontra Zvezde i pad Boaćija Odlična kontra domaćeg tima koja je mnogo obećavala, ali je u odsudnom trenutku žaleći se na loše stanje terena Ričmond Boaći pao i nije uspeo da šutira

34. minut - Prečka Pešića

Napadač Crvene zvezde primio je loptu sa desne strane, šutiraso iz prve, ali je već savladanog Stojkovića spasila prečka

32. minut - Grobari vređaju Borjana Ako su pristalice Zvezde na startu meča vređale Vladimira Stojkovića, sada se na meti Grobara našao golman domaćih Milan Borjan.

29. minut - Igra se brzo Nema šuteva ni ka jednom od golova

23. minut - Janković je požuteo zbog simuliranja Fudbaler Partizana je krenuo u duel sa Le Talekom, a kada mu je lopta pobegla, pokušao je da iscenira prekršaj, zbog čega je dobio žuti karton

21. minut - Grme tribine Grobari su ćutali i posle šetalice posvećene ubijenom Demiru Jukiću počeli da pevaju

14. minut - Janković preko gola Partizan je imao slobodan udarac sa oko 25 metara, ali je lopta posle šuta Jankovića otišla preko gola

13. minut - Partizan traži penal

Tavamba je primio loptu u kaznenom prostoru, iamo je kontakt sa Donaldom posle kojeg je pao, ali je Grukjić pokazao da se igra nastavi

11. minut - Zvezda opet preti

Najpre je pokušaj Boaćija odličnim izlaženjem odbranio Stojković da bi zatim Đurđević u pokušaju da interveniše uamlo zatresao mrežu Partizana

9. minut - Solidan napad Zvezde Boaći je bio na desnoj strani kaznenog prostora, pokušao je da pronađe Pešića, ali nije uspeo u tome

7. minut - Grobari se međusobrno pošibali

5. minut - Slobodan udarac za Partizan Skraćeni korner izveo je Suma, ali je dodbrana Zvezde lako rešila situaciju

2. minut - Delije pevaju i vređaju Stojkovića, Grobari ćute

Različito je raspoloženje među navijačima. Zvezdaši su vređali golmana Vladimira Stojkovića, koji je nekada nosio crveno-beli dres i prema reprezentativcu Srbije bacali topovske udare.

Sa druge strane navijači Partizana ćute od početka meča.

1. minut - Utakmica je počela Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde

Prvo poluvreme

18:30 - Danilo Grujić proverio stanje terena

Glavni sudija Danilo Grujić je pre derbija proverio stanje terena na stadionu Rajko Mitić

18:20 - Igrači su na terenu

Fudbaleri oba kluba izašli su na teren na zagrevanje. Gosti na glavnom terenu, domaći na pomoćnom

18:10 - Fudbaleri Partizana obišli teren, Đurđević sa slušalicama

18:05 - Sastavi timova

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN (19.00)

Stadion: Rajko Mitić

Kapacitet: 55.568

Sudija: Danilo Grujić (Niš)

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić - Krstičić, Donald - Srnić, Kanga, Pešić – Boaći.

Rezerve: Kahriman, Račić, Milijaš, Adžić, Babić, Anđelković, Radonjić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić - Radin, Everton - Janković, Tavamba, Suma – Đurđević.

Rezerve: Jovičić, Ćirković, Đuričković, Ilić, Kosović, Pantić, Jovanović.

16:38 - Potencijalni sastavi

POTENCIJALNI SASTAV CRVENE ZVEZDE: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić/Anđelković - Srnić, Donald, Kanga, Radonjić - Boaći, Pešić. POTENCIJALNI SASTAV PARTIZANA: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, N. G. Miletić - Everton, Radin, Janković, Suma - Tavamba, Đurđević.

16:02 - Potencijalni sastav Partizana

15:51 - Crvena zvezda želi 63. prvenstvenu pobedu

15:48 - Najava iz Partizana

15:35 - Najava Grobara

15:30 - Najava Delija

Ubedljiv trijumf aktuelnog osvajača duple krune u Mađarskoj nad Videotonom (4:0) i još impozantnija pobeda Crvene zvezde nad preskupom ekipom Krasnodara (2:1) nagoveštavaju da bi ovo mogao da bude jadan od najkvalitetnijih derbija u istoriji. Napetost je na ivici usijanja i svi čekaju da meč konačno počne.

- Očekujem pravi spektakl i moji igrači su potpuno spremni. Zvezda je ostvarila odličan rezultat u Evropi, baš kao i mi, tako da ne postoji bolji momenat da se odigra ovaj duel od ovog današnjeg termina. Mi poštujemo rivala, ali i dalje ćemo se truditi da mi budemo ti koji idu po protivnika i koji nameću svoju igru. Stanje terena zaista nije najbolje, ali to nam neće smetati, već ćemo igrati dugim loptama na Tavambu - otkrio je trener gostiju Miroslav Đukić i dodao:

- Đurđeviću će ovo biti poslednja utakmica u Partizanu, na pretposlednjoj u Mađarskoj dao je dva gola, videćemo šta će uraditi danas.

S druge strane, i Gregor Kanga će danas verovatno odigrati poslednji meč za Zvezdu, budući da je gotovo izvestan odlazak u Spartak iz Moskve, a trener Vladan Milojević ne misli da će mu to biti dodatni motiv.

- Derbi je meč za koji vam ne treba dodatna motivacija i siguran sam da će je naši igrači imati, a ja zaista ne znam da li će Kanga ili bilo ko drugi napustiti klub i o tome ne razmišljam. Protiv Krasnodara su dobili dva kartona zbog skidanja dresa, a tako nešto ću im tolerisati i danas. Neka svi poskidaju dresove i dobijaju žute kartone, a posle toga se to više ne sme dešavati. Nalazimo se u dobrom trenutku, očekujem podršku navijača, jer za sve ovo što smo uradili oni imaju dobar udeo - rekao je Milojević.

Ulaznice se dobro prodaju

BIĆE 35.000 NAVIJAČA

Dobri rezultati večitih rivala u Evropi doprineli su da interesovanje za ovaj duel bude ogromno, pa će, uprkos činjenici da se 155. duel večitih rivala igra u vreme godišnjih odmora, tribine stadiona „Rajko Mitić“ biti dobro popunjene.

- Prodaja ulaznica ide odlično, ali ne verujem da će stadion biti pun, već je procena da će na tribinama biti oko 35.000 gledalaca. Sigurno ne manje od toga - saopštili su iz Crvene zvezde.

Okupljanje

GROBARI KREĆU IZ HUMSKE

Najvatrenije pristalice Partizana i ovoga puta će se, kao i mnogo puta ranije, okupiti na platou ispred severne tribine stadiona u Humskoj, a onda će zajedno peške krenuti put Marakane. Grobari su juče izdali proglas u kojem su istakli da će okupljanje početi u 15 časova, a da će to zapravo biti počast nedavno ubijenom navijaču crno-belih Demiru Jukiću i pozvali su sve da na utakmicu krenu u crnim majicama.

Kurir / Konstantin Radulović

KURIR SPORT UŽIVO: Žreb za Ligu Evropa. Ove dve utakmice će obeležiti kvalifikacije.