(VIDEO) EVERTON SPREČIO BRUKU ŠAMPIONA: Partizan sa igračem više iščupao bod protiv Napretka u 96. minutu

OČAJNI CRNO-BELI

Fudbaleri Partizana i Napretka igrali su u Beogradu 1:1 (0:1) u odloženoj utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Crno-beli su bod iščupali golom Evertona u 96. minutu.

Sudija Anđelovski je šest minuta produžio utakmicu i u poslednjim trenucima nadoknade Brazilac je iz gužve pred golom gostiju posle kornera uspeo da ubaci loptu u mrežu i spreči bruku šampiona.

Napredak je od 28. minuta igrao sa igračem manje, a od 43. imao prednost. Gosti su se sjajno branili, ali su ipak kapitulirali u poslednjim sekundama.

Boranijašević je ostavio "čarapane" na cedilu, jer je iz gluposti zaradio crveni karton. Sudija Anđelovski mu je pokazao žuti karton zbog očiglednog odugovlačenja prilikom izvođenja auta, Napretkov bek je tada besno reagovao i bacio loptu, pa mu je arbitar pokazao i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Uprkos tome Napredak je poveo u finišu prvog poluvremena. Vukanović je sjajno proigrao Alivodića, koji se našao sam pred Stojkovićem i doveo goste u vođstvo.

Partizan je od prvog do poslednjeg minuta imao inicijativu, ali jalovu. Gosti su se disciplinovano branili. Crno-beli su bili anemični, pa nisu ni stvorili mnogo prilika, tek dve, tri, a sve ih je promašio Tavamba.

Da sve bude gore po crno-bele povredili su se Zoran Tošić (list) i Nemanja G. Miletić (zadnja loža).

Partizan je ostao na trećem mestu sa 20 bodova, pet manje od lidera Zvezde i dva manje od Vojvodine, koja ima meč više.

Napredak je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza, posle kojih je trener Nenad Sakić podneo ostavku, a njegov naslednik Milorad Kosanović preuzeće ekipu tek dan posle ovog duela u Humskoj.

"Ne mogu da budem zadovoljan. Teška utakmica. Primljeni gol nas ne naterao na žurbu, više smo igrali srcem nego glavom, bilo je više trzavica nego igre, ušli smo u drugom poluvremenu u neki lud ritam", ocenio je trener Partizana Miroslav Đukić govoreći za TV Arenu sport.

Vršilac dužnosti trenera Napretka Ivan Stefanović je rekao:

"Igrali smo 70 minuta sa igračem manje, oduprli se šampionu na njegovom terenu i onda primili onakav gol. Smešno. Neću dalje da komentarišem".

KRAJ - 1:1!

90+6. minut - GOOOLLL - 1:1 - EVERTON! Posle kornera i gužve pred golom Napretka, Brazilac je izjednačio.

90+4. minut - Stojković je otišao na korner, a onda oprobao šut iz daljine, Petrović je jedva odbranio, a Ožegović iz ofsajda zatresao mrežu. Gol je, naravno, poništen.

89. minut - Ožegović je šutirao iz daljine, lopta je okrznula stativu...

81. minut - Evo i poslednje izmene kod Kruševljana, izašao je Milisavljević, a ušao Ivanović.

76. minut - Druga izmena kod Napretka - Mitrović umesto Markoskog.

73. minut - Požuteo je i Nemanja Petrović, zbog zadržavanja igre.

71. minut - Dobar šut Ilića sa 17 metara, Petrović je napravio paradu i odbranio.

64. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Opet je promašio Tavamba. Vulićević je odlično centrirao, a Kamerunac još jednom loše reagovao glavom.

62. minut - I gosti prave izmenu - Kasalica umesto Vukanovića.

60. minut - Poslednja izmena u Partizanu - Solomon umesto Jevtovića.

60. minut - Pokušaj Jevtovića iz daljine, brani Petrović.

55. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Đuričković je centrirao, Tavamba prvo loše zahvatio loptu glavom, a odmah zatim i nogom.

51. minut - Tošić ne može da nastavi igru, na terenu je Đuričković. To je već druga izmena kod domaćina.

49. minut - Tošić se žali na povredu leve noge. Na desnoj je odskakutao sa terena.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Đukić je izvršio prvu izmenu, na teren je poslao Sašu Ilića umesto Nemanje G. Miletića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minut - GOOOLLL - 0:1 - ALIVODIĆ! Vukanović je glavom "izbacio" Alivodića, koji je prošao između dvojice Partizanovih defanzivaca, izašao sam pred Stojkovića i matirao ga.

Napredak je poveo iako već 15 minuta igra sa igračem manje.

38. minut - Partizan sve opasniji. Everton je šutirao iz daljine, lopta je došla do Ožegovića, koji se našao pred golmanom Petrovićem, ali nije dobro reagovao.

37. minut - Još jedan opasan pokušaj Tavambe, sada iz još bolje pozicije, sa 12, 13 metara - preko gola.

36. minut - Šut Tavambe sa 17 metara pored gola. Ovo je najkonkretnije što je Partizan uradio u dosadašnjem toku meča.

28. minut - CRVENI KARTON za BORANIJAŠEVIĆA! Sudija Anđelovski pokazao je žuti karton Boranijaševiću zbog odugovlačenja prilikom izvođenja auta, a onda je fudbaler Napretka besno bacio loptu, pa mu je arbitar pokazao i drugi žuti, odnosno crveni karton.

23. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je igrač Napretka Markoski posle starta nad Tavambom.

16. minut - Tošić je izveo "skraćeni korner", tukao je pravo na gol, ali je golman Petrović bio oprezan i loptu prosledio u korner.

12. minut - Prva kakva-takva pretnja po gol gostiju. Tošić je izveo prekid, Miletić šutirao, ali je njegov udarac izblokiran.

9. minut - Izuzev Juga, ostale tribine stadiona u Humskoj su takoreći prazne. Sa Juga sve vreme dopire pesma podrške crno-belima.

7. minut - Kako se i očekivalo, Partizan napada, ali za sada bez opasnosti po gol.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Partizana Miroslav Đukić nije kalkulisao prilikom sastavljanja tima, izveo je najjači sastav.

Partizan: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić - Everton, Jevtović - Tošić, Tavamba, Janković - Ožegović;

Napredak: Ni. Petrović - Boranijašević, Simonović, Miladinović, Urošević - Ne. Petrović, Vulić - Alivodić, Markovski, Milisavljević - Vukanović;

Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo)

18:41 - Partizan - Napredak 27-5-5

Partizan i Napredak sastajali su se ukupno 37 puta, crno-beli su pobedili 27 puta, uz po pet remija i poraza. Gol-razlika je 80:30 u korist crno-belih.

18:36 - Promena trenera u Napretku

Nenad Sakić je u nedelju podneo ostavku na mesto trenera Napretka, a Kruševljani su postigli dogovor sa Miloradom Kosanovićem da preuzme ekipu. Iskusni stručnjak će to učiniti posle meča sa Partizanom, na kome će "čarapane" voditi Ivan Stefanović.

18:30 - Prošle sezone odigrali četiri meča

Partizan i Napredak odigrali su prošle sezone četiri meča, tri u prvenstvu i jedan u Kupu. Čarapani su dobili prvi, poslednjeg dana jula 2016, kao domaćini 2:1. U preostala tri bolji je bio Partizan - 3:1 u Kupu, pa 3:2 i 3:1 u Superligi, sve u Humskoj.