(VIDEO) MAJSTORIJA LJAJIĆA: Torino pobedio u Udinama, blickrig Napolija u Rimu za 1. mesto

SERIJA A

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na gostujućem terenu u Rimu Lacio sa 4:1, u utakmici petog kola italijanskog prvenstva, ostvarili petu uzastopnu pobedu i preuzeli prvo mesto na tabeli, zahvaljujući boljoj gol-razlici od Juventusa

Napoli je do pete pobede u prvenstvu došao posle preokreta. Lacio je poveo u 30. minutu golom Stefana de Vrija, a u razmaku od pet minuta gosti su postigli tri gola. Prvo je izjednačio Kalidu Kulibali u 54. minutu, vođstvo je doneo Hose Kaljehon golom u 56. minutu, a pobedu je obezbedio Dris Mertens u 59. minutu. Konačan rezultat postavio je Žoržinjo u prvom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Napoli je peti na tabeli sa svih 15 bodova, a Lacio, koji je pretrpeo prvi poraz u prvenstvu i prekinuo niz od tri pobede, zauzima šesto mesto na tabeli sa 10 bodova.

Šampion Italije Juventus pobedio je u Torinu Fiorentinu golom Marija Mandžukića u 52. minutu.

To je peta pobeda crno-belih i drugi su na tabeli sa 15 bodova, ali sa lošijom gol razlikom od Napolija. Fiorentina je 10. sa šest bodova.

Torino je na gostujućem terenu pobedio Udineze sa 3:2 i popeo se na peto mesto na tabeli. Ekipa Siniše Mihajlovića povela je golom Andree Belotija u devetom minutu, a vodjstvo je udvostručio Emil Halfredson autogolom u 30. minutu. Gol za domaće postigao je Rodrigo De Paul u 48. minutu iz penala, a pobedu Torinu obezbedio je srpski reprezentativac Adem Ljajić u 67. minutu.

Torino je peti na tabeli sa 11 bodova, a Udineze je pretrpeo četvrti poraz i zauzima 16. mesto sa tri boda.

Fudbaleri Milana pobedili su kao domaćini Spal sa 2:0 i popeli se na četvrto mesto na tabeli. "Roso-neri" su oba gola postigli iz jedanaesteraca, Rikardo Rodriges bio je strelac prvog gola u 26. minutu, a Frenk Kesi postigao je gol u 60. minutu. Posle druge uzastopne pobede Milan je četvrti na tabeli sa 12 bodova, a Spal je posle trećeg vezanog poraza 15. na tabeli sa četiri boda.

Sasuolo je na gostujućem terenu pobedio Kaljari golom Alesandra Matrija u 60. minutu iz penala i ostvario prvu pobedu u prvenstvu, dok su Djenova i Kjevo odigrali nerešeno 1:1.

Atalanta je na domaćem terenu pobedila Krotone sa 5:1, a Verona i Sampdorija odigrali su 0:0.

Ranije danas Roma je kao gost pobedila Benevento sa 4:0.