SAD HOFENHAJM KOLO VODI: Preko Šalkea do prvog mesta

BUNDESLIGA

Fudbaleri Hofenjahma pobedili su danas na svom terenu ekipu Šalkea sa 2:0 u utakmici šestog kola nemačke Bundeslige.

Golove za Hofenjahm postigli su Denis Gajger u 13. minutu i Lukas Rup u 94. minutu.

Hofenhejm je, posle četvrte pobede od početka sezone, prvi na tabeli sa 14 bodova. Šalke trenutno zauzima sedmo mesto sa devet osvojenih bodova.

Fudbaleri Lajpciga su na svom terenu slavili protiv Ajntrahta sa 2:1. Strelci za Lajpcig bili su Žan Kevin Ogisten i Timo Verner, dok je jedini gol za Ajntraht postigao Ante Rebić.

Lajpcig je šesti sa deset bodova, dok je Ajntraht deseti sa sedam bodova. Majnc je na svom terenu pobedio Hertu sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Pablo de Blasis u 54. minutu iz jedanaesterca.

Ekipa Majnca je upisala drugu pobedu od početka šampionata i sada je na 13. mestu sa šest bodova, dok je Herta na devetoj poziciji sa dva boda više. Fudbaleri Verdera i Frajburga, odnosno Štutgarta i Augsburga odigrali su bez golova.

Augsburg je trenutno na četvrtom mestu na tabeli sa 11 bodova, Štutgart je 11. sa sedam, Frajburg na 16. poziciji ima četiri boda, a Verder je 17. sa samo tri osvojena boda.