LIVERPUL SLAVIO NAD LESTEROM: Kutinjove majstorije i Minjoline odbrane!

SJAJAN FUDBAL

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima Lester sa 3:2 u utakmici šestog kola engleske Premijer lige.

Liverpul je na stadionu "King pauer" poveo golom Mohameda Salaha u 15. minutu na asistenciju Filipea Kutinja koji je sedam minuta kasnije sjajnim udarcem iz slobodnog udarca povisio na 2:0.

U četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena prvog poluvremena Lester je uspeo da smanji zaostatak preko Sindjija Okazakija.

Ekipa Jirgena Klopa je preko Džordana Hendersona u 68. minutu povela sa 3:1, da bi Džejmi Vardi minut kasnije smanjio zaostatak Lestera.

Domaćin je u 73. minutu imao idealnu priliku da dođe do izjednačenja, ali je Simon Minjole odbranio jedanaesterac Vardiju koji je šutirao posred gola.

Liverpul je peti na tabeli Premijer lige sa 11 bodova, dok je Lester 16. sa četiri.