MILAN PAO I U ĐENOVI: Sampdorija tukla Rosonere posle 7 godina

MILAN U KRIZI

Fudbaleri Sampdorije pobedili su na svom terenu Milan sa 2:0 u prvoj nedeljnoj utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Sampdorija je gotovo tokom celog meča bila odminantna, ali je do prednosti stigla tek u 72. minutu pogotkom Duvana Zapate, a konačan rezultat postavio je Rikardo Alvares u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Trener fudbalera Sampdorije Marko Đampaolo rekao je da je igra njegovog tima u pobedi protiv Milana bila verovatno najbolja od kada je on klupi tog kluba.

"Ovo je verovatno bio najbolji meč koji je Sampdorija odigrala od kada sam ja ovde. Ekipa je svih 90 minuta bila izuzetna", rekao je Đampaolo.

Trener Milana Vičenco Montela bio je razočaran posle utakmice.

"Nije mi se svidela naša igra. Nedostajalo je odlučnosti, ali i kvaliteta. Niko nije igrao dobro. Razočaran sam nastupom i treba da vidimo zašto se to dogodilo", rekao je Montela.

Ekipa iz Đenove posle današnjeg trijumfa zauzima šesto mesto sa 11 bodova, dok je Milan nakon drugog prvenstvenog poraza peti sa 12.