LAKAZET REŠETA NA EMIRATIMA: Arsenal slomio VBA i skočio na 7. mesto

SIGURNA POBEDA TOBDŽIJA

Fudbaleri Arsenala su kao domaćini na stadionu "Emirati" savladali Vest Bromvič Albion 2:0 (1:0) u poslednjoj utakmici šestog kola Premijer lige.

Oba gola za "tobdžije" postigao je Aleksandar Lakazet, u 20. minutu i 67. iz penala.

Francuski napadač postao je prvi igrač Arsenala koji se upisivao u strelce u prve tri utakmice u sezoni na domaćem terenu još od 1988. godine.

U prvom poluvremenu VBA je bio opasniji i stvorio je više šansi, međutim, na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću tima Arsena Vengera. U nastavku je Arsenal kontrolisao igru, duplirao vođstvo i zabeležio treću pobedu u sezoni.

Ova utakmica ostaće upamćena i po tome što je Geret Beri iz VBA zabeležio 633. nastup u Premijer ligi što je rekord.

"Tobdžije" su sada na sedmom mestu sa deset bodova, dok je VBA 11. sa sedam bodova.