(VIDEO) OŽEGOVIĆ ČUVA ĐUKIĆA: Partizan se mučio, ali golovima u završnici savladao Zemun

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su sa Zemun 3:1 (1:1) u zaostalom meču 9. kola Superlige Srbije, igranom na stadionu u Gornjom Varoši.

1 / 6 Foto: partizan.rs

Crno-beli su ovom, trećom uzastopnom pobedom makar do prišli samo na bod zaostatka Crvenoj zvezdi koja večeras dočekuje Spartak takodje u zaostaloj utakmici devetog kola Super lige. Zemun je na 12. mestu sa 14 bodova.

Partizan je do prednosti došao u 25. minutu nakon što je Tošićev centaršut u gol pretvorio Milan Mitrović. Isti igrač je nekoliko sekundi pre isteka prvog poluvremena u želji da izbaci loptu u korner zatresao mrežu Partizana. Gol odluke postigao je Ožegović u 85. minutu, a da bi četiri minuta kasnije iznudio penal, nakon kojeg je Jevtović rešio sve dileme oko pobednika.

Pre toga crno-beli su imali nekoliko prilika da pogode gol. Probali su Tošić, Tavamba, Janković, ali osim Mitrovića, to niko nije uspeo. Gosti su očekivano imali inicijativu, ali se Zemun značlački branio, pa je Đukić u 55. minutu na teren poslao Ožegovića i Sašu Ilića. Gosti jesu imali više loptu, ali je Zemun delovao opasno iz kontranapada. Jedan od njih završio je odbranom Jovišića posle solidnog udarca Lasickasa.

Petnaestak minuta pre kraja meča pokušavali su Ožegović, a zatim i Tošić, ali nije bilo problema za golmana Zemuna. Tavamba je u 79. minutu promašio zicer, iako je na pet metara od gola bio potpuno sam. Iap u 85. minutu Ožegović je pogodio gol Zemuna za pobedu Partizana.

Meč je konačno rešen kada je posle starta nad Ožegovićem, Jevtović realizovao penal za Partizan.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - Penal za Partizan nakon ada Ožegovića! Jevtović je pogodio za 3:1

85. minut - Ožegović je pogodio gol! Napadač se najbolje snašao u kaznenom prostoru

79. minut - Kakv promašaj Tavambe. Napadač Partizana je na petercu bio potpuno sam

76. minut - Tošić iz solobodnog udarca. Bez problema za golmana Zemuna.

74. minut - Posle duge akcije Partizana Ožegović je neprecizan

69. minut - Odličan šut Lasickasa i odbrana golmana Partizana

60. minut - Vučić je probao

59. minut - Kontra Zemuna, ali bez završnog udarca

57. minut - Izmene u Partizanu na terenu su Ožegović i Saša Ilić

50. minut - Nema uzbuđenja u nastavku meča. Igra se uglavnom na sredini terena.

46. minut - Meč je nastavljen

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45+1. minut - Odlična kontra Zemuna završila se autogolom Mitrovića

42. minut - Lečić je izveo slobodan udarac za Zemun. Sa 28 metara nije ozbiljnije zapretio.

37. minut - Kontra Zemuna, ali je Dimić sustignut od strane Partizanove odbrane pre nego što je uspeo da šutira.

28. minut - Ponovo je lopta u šesnaestercu Zemuna, ali Janković ne uspeva da šutne kako je želeo.

25. minut - Tošić je izveo slobodan udarac. Lopta je dugo putovala, zatim je zahvatio Milan Mitrović i pogodio gol Zemuna.

23. minut - Pokušaj Zorana Tošića iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, Milošević brani.

19. minut - Tavamba je promašio veliku priliku. Stigao je do ivice peterca i onda šutirao daleko iznad gola.

14. minut - Kontra Zemuna, Dimić je ušao u peterac Partizana iskosa sa desne strane, ali nije uspeo da uputi šut.

12. minut - Janković je ušao u šesnaesterac Zemuna, pokušao da šutira, međutim njegov šut je izblokiran.

5. minut - Prvi konkretniji napad Partizana, Tošić je ušao u šesnaesterac, ali bez završnog udarca.

2. minut - Zemun je prvi pripretio. Lasickas je prošao po levoj strani, uputio centaršut u srce šesnaesterca, ali je Miletić intervenisao ispred trojice igrača domaćeg tima koji su bili u naletu.

15.00 - Meč je počeo!

SASTAVI

ZEMUN: Milošević, Božović, Cvetković, Bubanja, Vučić, Pajović, Đalović, Lasickas, Dimić, Mladenović, Lečić

Trener: Milan Milanović

PARTIZAN: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Pantić, Tošić, Suma, Janković, Tavamba.

Trener: Miroslav Đukić

U zaostalom susretu 9.kola Super lige Srbije se u Zemunu sastaju istoimeni superligaš i njihov gradski rival, ekipa Partizana.

Domaćini su nakon povratka u elitno društvo prikazali dosta čvrstu igru, pa će biti zanimljivo videti sa kakvim uspehom će njihova odbrana odolevati naletima aktuelnog šampiona.

Zemunci od starta šampionata igraju solidno, a njihov glavni problem je neefikasnost, pa nakon trinaest odigranih susreta na svom kontu imaju samo tri pobede, uz pet remija i pet poraza.

U prethodnom kolu poraženi su od ekipe Napretka na gostovanju u Kruševcu, a rezultat je bio 2:1. Sa 14 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 12.mesto na superligaškoj tabeli. Crno-beli ove sezone ne pružaju partije kakve se od njih očekuju, a nakon trinaest odigranih susreta na svom kontu imaju devt pobeda, uz tri jemija i jedan poraz. U prethodnom kolu savladali su na svom terenu ekipu OFK Bačka rezultatom 3:1.

Sa 30 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 2.mesto na superligaškoj tabeli.