(VIDEO) BOAĆI U CENTRU PAŽNJE: Zvezda sa penala srušila Spartak

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak 1:0 (1:0) u zaostalom meču 9. kola Superlige Srbije, a jedini gol na meču postigao je Ričmond Boaći iz jedanaesterca u 21. minutu.

Crvena zvezda je ostala prva na tabeli sa 37 bodova, četiri više od Partizana koji je ranije savladao Zemun (3:1), dok je Spartak do sada sakupio 26 bodova, što ga ostavlja na petom mestu.

Otvoreno se igralo na našem najvećem stadionu, pred nekoliko hiljada gledalaca. Prvo uzbuđenje desilo se već u 3. minutu kada je Borjan na gol liniji jedva sustigao loptu koja mu je kada mu je vratio Le Talek prošla ispod noge. Potom je zapretio Spartak, pa probao Krstičić, a ključni detalj ne meču desio se u 21. minutu kada je Radovanović posle vrlo žustrog starta u kaznenom prostoru oborio Boaćija, koji je iz penala zatresao mrežu Spartaka.

Potom je Zvezdi dvanaest minuta kasnije poništen gol. Uopšte utisak je da je prvo poluvreme bilo sadržanije od fudbala koji smo gledali u nastavku. I u drugih 45 minuta igralo se otvoreno, a zrele prilike za gol imali su Boaći i Radonjić na jednoj, odnosno Čečarić na drugoj strani terena.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

88. minut - Prekid za Zvezdu, ali bez opasnosti po gol Spartaka

80. minut - Umalo gol za Zvezdu! Natrčao je Srnić na ivici šesnaesterca na odbitak, odmah šutirao, a lopta je zamalo prošla pored stative

77. minut - Lep beg Radonjića ali slaba završnica

73. minut - Ne predaju se gosti, Spartak sve opasnije napada, pokušava da dođe do gola, do boda

62. minut - Solidan pokušaj Čečarića Borjan je ukrotio

60. minut - Boaći je bio u šansi. taman kada je hteo da šutira sustigao ga je Radovanović izbio loptu, a Boaći je šutnuo defanzivca gostiju

55. minut - Slično kao i u prvom poluvremenu. Igra se između dva kaznena prostora, s tim što je Zvezda nešto konkretnija

46. minut - Meč je nastavljen

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - Solidan napad Zvezde i slab šut Gobeljića

33. minut - Gol Boaćija je poništen zbog ofsajda?

31. minut - Dobra akcija Zvezde. Radonjić je probao, golman Ostojić je izbio loptu glavom, a u nastavku akcije Kanga nije pogodio prazan gol

21. minut - Penal za Zvezdu! Radovanović je oborio Boaćija, a sudija Čolović je pokazao na jednaesterac, koji je Boaći i pogodio

18. minut - Radonjić je probao glavom, ali bez promene rezultata

17. minut - Spartak igra otovreno

14. minut - Krstičić je probao iz slobodnog udarca

10. minut - Za sada bez uzbuđenja pred golom Spartaka

8. minut - Spartak preti iz slobodnog udarca, brani Borjan

3. minut - Kakva greška Borjana! Lopta mu je pobegla, ali je golman Zvezde je stigao na samoj liniji

1. minut - Počela je utakmica sa centra su krenuli gosti

Prvo poluvreme

Sastavi

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Dragan Čolović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Donald, Krstičić, Gobeljić, Kanga, Radonjić, Boaći.

SPARTAK: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Radovanović, Hajdin, Šimura, Jočić, Čečarić, Nikolić, Savković, Ivanović.

Tok meča

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević pred duel je istakao da njegovi igrači moraju da idu preko granica umora i bola zbog zgusnutog rasporeda.

- Malo vremena imamo da se spremimo za meč protiv Spartaka, koji ima dobar tim, ukomponovan od strane trenera Veselinovića. Rezultati pokazuju da su ozbiljan rival i očekuje nas težak ispit. Voleo bih da bude efikasan meč sa naše strane, a Spartak je drugi po broju golova, iza nas - rekao je Milojević na konferenciji za medije na stadionu "Rajko Mitić".

Prema njegovim rečima, umor je cena takmičenja na tri fronta.

- Nisam od onih koji prave dugoročne planove, već samo kratkoročne. Umor je cena na tri koloseka, a tu su i reprezentativci Boaći i Stojković sa dalekim putovanjima. To je veliko iskustvo i pravi smisao reči profesionalizam. Zato je Arsenal u prednosti, ima tri postave i 50 fudbalera, a mi moramo da se navikavamo. Mora da se trpi umor i bol - zaključio je trener Zvezde.

Kurir sport, Foto: Dado Đilas

KURIR SPORT UŽIVO! U FSS ne praštaju uspeh?!