PRIMERA: Valensija pregazila Leganes, Parti spasao Atletiko u nadoknadi vremena

Fudbaleri Valensije pobedili su danas na svom terenu Leganes sa 3:0, u utakmici 11. kola španskog prvenstva i ostvarili sedmu uzastopnu pobedu u ligi.

Domaći su poveli u 14. minutu golom Danija Pareha iz slobodnog udarca, a prednost je udvostručio Rodrigo u 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Santi Mina u 82. minutu golom iz jedanaesterca.

Valensija se popela na drugo mesto na tabeli sa 27 bodova i ima bod manje, ali i utakmicu više od vodeće Barselone koja kasnije igra protiv Sevilje. Leganes je pretrpeo drugi uzastopni poraz i zauzima osmo mesto sa 17 bodova.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostujućem terenu Deportivo sa 1:0.

Jedini gol postigao je Tomas u prvom minutu nadoknade vremena.

Ekipa Dijega Simeonea je treća na tabeli sa 23 boda i uz Barselonu i Valensiju nema poraz u ligi. Deportivo je pretrpeo šesti poraz u prvenstvu i zauzima 16. mesto na tabeli sa 11 bodova.