(VIDEO) REKORD ROBENA: Bajern pobedio u Dortmundu

Derbi bundeslige

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su u Dortmundu domaću Borusiju sa 3:1, u utakmici 11. kola Bundeslige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Šampion Nemčke poveo je u 17. minutu golom Arjena Robena. Holandjanin je tako sa 93 gola postao najbolji strani golgeter Bajerna u Bundes ligi i pretekao je Brazilca Elbera.

Prednost Bajerna udvostručio je Robert Levandovski u 37. minutu, a treći gol postigao je David Alaba u 67. Jedini gol za domaće postigao je Mark Bartra u 88. minutu.

Bajern je popravio igru i rezultate otkako je ekipu preuzeo trener Jup Hajnkes, pa "bavarci" posle četvrte uzastopne pobede, ukupno osme u prvenstvu, zauzimaju prvo mesto na tabeli sa 26 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lajpciga.

Borusija je u krizi, pretrpela je drugi uzastopni poraz i u poslednje četiri utakmice je bez pobede, pa na trećem mestu na tabeli zaostaje za Bajernom šest bodova.

Kurir sport / Beta; Foto: Reuters

KURIR SPORT UŽIVO! Kokeza novi reprezentativac Srbije?!