(VIDEO) PARTIZAN POSLE PREOKRETA SLAVIO U ŠAPCU: Sumnjiv penal pogurao crno-bele do pobede nad Mačvom!

super liga srbije

Aktuelni šampion Srbije, Partizan je savladao Mačvu u Šapcu u 16. kolu Super lige Srbije sa 3:1.

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Šapcu ekipu Mačve sa 3:1 u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

Mačva je povela u 37. minutu golom Mladena Lazarevića, ali su crno-beli u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat. Izjednačio je Leandre Tavamba u 54, na 2:1 je povisio Saša Ilić golom iz jedanaesterca u 86. minutu, a pobedu Partizana potvrdio je Đorđe Jovanović u 89. minutu.

Partizan je drugi na tabeli Super lige sa 39 bodova, odnosno ima bod manje od prvoplasirane Crvene zvezde koja kasnije danas igra u Nišu protiv Radničkog. Mačva je na 11. mestu sa 16 bodova.

Partizan je u prvom delu meča imao više loptu u svom posedu, ali je u napadu bio potpuno bezidejan i bezopasan.

S druge strane, Mačva je bila opasnija, čekala je svoje šanse iz kontranapada i jednu takvu je iskoristila u 37. minutu. Bojan Matić je oduzeo loptu Miletiću i krenuo ka golu Partizana, ali ga je na oko 20 metara faulom zaustavio Everton. Lazarević je izveo slobodan udarac i sjajno pogodio gornji levi ugao Stojkovićevog gola.

Mačva je pre tog gola imala još dve dobre prilike. Miodrag Gemović je u osmom minutu bio sam ispred Stojkovića, ali je golman Partizana sjajno "skinuo" taj udarac i poslao loptu u korner. Nakon tog kornera, Radoš Protić je na drugoj stativi bio poptuno sam, šutirao je glavom, ali preko gola. Izabranici Miroslava Djukića su u prvih 45 minuta imali samo jednu šansu i to u 41. minutu. Tada je Tavamba krenuo sam ka golu domaće ekipe, prevario ga, ali je potom otišao suviše u stranu, pa je dobra prilika otišla u nepovrat. Crno-beli su ofanzivnije krenuli u drugo poluvreme, pa su u 54. minutu stigli do izjednačenja. Strelac je bio Tavamba, koji je glavom pogodio mrežu Mačve posle centaršuta Miroslava Vulićevića.

Izabranici Miroslava Djukića su sve karte bacili na napad i to im se isplatilo u samom finišu meča. Igor Ristivojević je u kaznenom prostoru oborio Danila Pantića, sudija je pokazao na belu tačku, a siguran izvodjač penala bio je Ilić u 86. minutu.

Samo tri minuta kasnije pobedu Partizana potvrdio je Jovanović lepim udarcem iskosa sa desne strane.

Partizan u narednom kolu gostuje Javoru, dok Mačva ide u goste Zemunu. U drugoj utakmici koja je igrana u terminu od 13.00, fudbaleri Zemuna i Mladosti su odigrali 0:0. Mladost je deseta na tabeli sa 19 bodova, dok je Zemun na 12. poziciji sa četiri boda manje.

2. POLUVREME

KRAJ UTAKMICE!

89. minut - GOOOLLL!!! Đorđe Jovanović postiže treći gol za Partizan! Crno-beli su na pragu pobede. mladi napadač je prošao po desnoj strani i matirao Filipovića!

87. minut - Žuti karton za Vladimira Stojkovića! Podigle su se tenzije posle penala za Partizan, a Matić je iznervirao golmana Partizana.

85. minut - GOOOLLL! Saša Ilić iz penala donosi prednost Partizanu!

84. minut - Penal za Partizan! Dve strašne intervencije golmana Filipovića, a onda je oboren Pantić! Sudija Đokić je pokazao na belu tačku!

80. minut - Žuti karton za Mitrovića. Arsenijević je bio u prodoru kada ga je defanzivac Partizana oborio na ivici šesnaesterca. Lazarević je ponovo pokušao da matira Stojkovića, ali je živi zid zaustavio šut.

72. minut - Treća izmena u Partizanu. Umesto Marka Jankovića u igri je Danilo Pantić.

65. minut - Izmena u Šapcu, umesto Gemovića ulazi Gavrić.

65. minut - Druga izmena u Partizanu, mladi napadač Đorđe Jovanović ulazi umesto Ognjena Ožegovića.

59. minut - Janković je oprobao šut sa oko 30 metara, lopta odlazi daleko iznad gola golmana Mačve.

55. minut - Žuti karton za Lazarevića zbog prekršaja nad Tavambom.

53. minut - GOOOLLL! Tavamba sa tri metra glavom postiže gol! Prethodno je Vulićević fantastično prošao po desnoj strani i još bolje centrirao!

49. minut - Novi napad Mačve, Matić se probio do ivice šesnaesterca Partizana, međutim nije imao snage za jači šut ka Stojkoviću.

47. minut - Napad Mačve, Arsenijević je šutirao, lopta zakačila Miletića i umalo prevarila Stojkovića.

47. minut - Koreografija Grobara.

46. minut - Prva izmena u Partizanu, umesto Marka Jevtovića u igri je Saša Ilić.

1. POLUVREME

45. minut - Još jedan opasan napad Mačve. Iznudili su domaćini skračeni korner, ali opasnost otklanja Miletić.

42. minut - Žuti karton za Ivića zbog oštrog starta nad Jankovićem.

41. minut - Najveća prilika za Partizan. Tavamba je izbio sam ispred golmana Filipovića, pokušao je da ga predibla, ali je otišao isuviše u stranu. Od svega samo korner.

38. minut - Velika prilika za Mačvu da duplira prednost. Lazarević je međutim sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

37. minut - GOOOLLLL!!!! Lazarević je iz slobodnog udarca matirao Stojkovića!

34. minut - Everton dobija žuti karton posle prekršaja nad Matićem na ivici šesnaesterca. Matić je oduzeo loptu defanzivcima Partizana, krenuo sam ka golu Stojkovića, ali ga je Everton sustigao i oborio.

31. minut - Bojan Matić je pokušao iz okreta sa oko 15 metara, međutim udarac je bio slab za Stojkovića.

14. minut - Tošić je oprobao šut sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, ali lopta prolazi pored stative gola golmana Filipovića.

9. minut - Protić je propustio neverovatnu šansu za Mačvu. Posle kornera je glavom sa svega dva metra prebacio gol Partizana.

8. minut - Velika šansa za Mačvu, Stojković fantastičnom intervencijom sprečava vođstvo domaćina. Gemović je šutirao iskosa sa oko 7-8 metara.

4. minut - Matić je dobio žuti karton posle oštrog starta nad Miletićem.

1. minut - Tošić je dobio nezgodan udarac.

Fantastičan ambijent u Šapcu. Tribine su ispunjene skoro do poslednjeg mesta, oko 10.000 gledalaca je prisutno na gradskom stadionu.

Mačva: Filipović, Pejović, Ivić, Lazaravić, Obrovac, Protić, Ristivojević, Arsenijević, Matić, Adamović, Gemović

Partizan: Stojković, Vulićević, Mitrović, Miletić R.N., Miletić G.N, Jevtović, Everton Luiz, Tošić, Janković, Ožegović, Tavamba.

Glavni sudija: Đokić Nenad

Stadion: FK Mačva

Fudbaleri Mačve od starta sezone igraju sa dosta oscilacija, a nakon petnaest odigranih susreta Šapčani na svom kontu imaju pet pobeda, uz jedan remi i devet poraza. U prethodnom kolu pretrpeli su poraz od ekipe Mladosti na gostovanju u Lučanima, a rezultat je bio 2:0. Sa 16 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 11.mesto na superligaškoj tabeli. Crno-beli ove sezone ne pružaju partije kakve se od njih očekuju, a nakon petnaest odigranih susreta na svom kontu imaju jedanaest pobeda, uz tri remija i jedan poraz. U prethodnom kolu savladali su u Čačku ekipu Borca, a rezultat je bio 1:2. Sa 36 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 2.mesto na superligaškoj tabeli.

Dva tima su ove sezone već odigrala jedan međusobni susret, a crno-beli su u Humskoj slavili više nego ubedljivo rezultatom 6:1. Strelci za domaći tim bili su Nebojša Kosović, Leandre Tavamba (dva pogotka), Danilo Pantić, Uroš Đurđević i Nemanja Mihajlović, dok je jedini pogodak za šabački tim postigao Mladen Lazarević (penal).

U taboru gostiju jedva čekaju novi duel sa aktuelnim šampionom i veruju da će pred svojim navijačima pružiti mnogo bolju partiju. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba šabačkog tima Dragan Aničić koji je istakao da će sutrašnji meč sigurno biti veliki spektakl za Šabac i ceo okrug:

’’Trudićemo se da ne budemo samo učesnici tog spektakla, naravno da imamo neke svoje ambicije iako je realnost da je Partizan favorit, ne samo u ovoj utakmici, nego i u celom prvenstvu. Videli smo svi da Partizan u nekim prethodnim utakmicama, i kada pruži slabije izdanje i kada nisu na nekom svom nivou, opet zabeleže pobedu, i to je odlika velikih igrača i klubova. Nadam se da smo izvukli pouke iz prethodnih utakmica i videćemo da li smo nešto zaista i naučili iz utakmice sa Partizanom na startu prvenstva, u kojoj smo dobili pohvale za igru, ali rezultatski naravno nije bilo kako treba. Sada ćemo probati da rezultatski budemo mnogo uspešniji.’’

Prisutnima se potom obratio i nekadašnji igrač Partizana, Mladen Lazarević, koji je istakao da zadatak svih igrača da isprave greške iz prvog susreta sa crno-belima:

’’Sada igramo pred domaćom publikom, nadam se da će stadion biti pun i da ćemo mi imati šta da pokažemo. Možda ekipa Partizana bude i umornija od nas, s obzirom da su odigrali evropsku utakmicu pa je i vreme za oporavak bio kraći, a reprezentativna pauza koja sledi omogućiće im da verovatno i na ovoj utakmici nastupe u najjačem sastavu. Sigurno je da gajim ljubav prema Partizanu jer sam u tom klubu igrao, ali prošlo je već deset godina od tada. Sada sam u Mačvi i daću sve od sebe da ostavrimo povoljan rezultat.’’

Njegov saigrač, golman Nenad Filipović, istakao je da ekipa neće izaći sa ’’belom zastavom’’ i da veruje da će dati svoj maksimum kako bi ostvarili najbolji mogući rezultat:

’’Sigurno je da nećemo ući u sutrašnju utakmicu kao u meč koji smo odigrali u Beogradu, kada smo poraženi sa velikom razlikom. Mislim da je takav poraz bio više plod naših grešaka, nego što ih je bilo u Partizanovoj igri. Naravno da i Partizan kao favorit ima svoje i vrline i mane. Na nama je da pokušamo da njihove vrline anuliramo, a da iz mana izvučemo najbolje za nas. Raduje me što će stadion Mačve sigurno biti ispunjen i što će Šapčani imati priliku da gledaju kvalitetnu utakmicu. U svakom slučaju na našem terenu se mi pitamo i ja verujem u ovu ekipu, kao i da će tih 11 igrača koje šef bude izveo na teren dati svoj maksimum i pokušati da ostvare najbolji mogući rezultat. Veliki broj golova koji smo primili na prvoj utakmici, meni su lično bili motiv za dodatan rad i verujem da ćemo se zajednički dobro odbraniti.’’

Gosti u ovaj meč ulaze sa željom da dobru atmosferu nakon evropskog trijumfa iskoriste za još jedan trijumf na superligaškoj sceni. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crno-belih Miroslav Đukić koji je ipak naglasio da očekuje teško gostovanje:

Trener fudbalera Partizana Miroslav Đukić rekao je danas da očekuje tešku utakmicu protiv Mačve, pre svega zbog umora svojih igrača, ali da se nada da će se dobra igra i atmosfera iz duela sa Skenderbegom u Ligi Evrope preneti na domaće prvenstvo.

’’Najteže su utakmice posle evropskih utakmica. Biće teško posle psihološkog umora i fizičkog pražnjenja posle Skenderbega. Očekujem tešku utakmicu, ali nama trebaju tri boda i sa tom namerom idemo u Šabac. Očekujem da nam ta pobeda bude zamajac, da se prenese dobra atmosfera i vibracije na Supr ligu, da ekipa dobije samopouzdanje i da počnemo da igramo bolje nego do sada. Ova pobeda protiv Skenderbega je veoma važna.’’

Trener Partizana je potom govorio i o trenutnoj kadrovskoj situaciji istakavši da probleme sa povredama imaju Milan Mitrović i Ognjen Ožegović, kao i ranije povređeni Sejduba Suma. On je najavio da će golman Vladimir Stojković biti u konkurenciji, kao i da će u timu ponovo biti rotacija.

Strateg crno-belih će po drugi put predvoditi ekipu protiv kluba u kome je ponikao, a u prvom meču njegov tim je lako stigao do bodova:

’’Ova utakmica neće imati nikakve veze sa prethodnom, koja je Mačvi bila vatreno krštenje zbog neiskustva igranja u Super ligi. Izgledalo je lako, ali utakmica u Šapcu će biti teža i drugačija. Ovo će za mene biti veoma bitna utakmica, igram kući.’’