(VIDEO) POVRATAK NA POBEDNIČKI KOLOSEK: Napoli precrtao i Milan i učvrstio se na prvom mestu

BEZ DRAME OKO PITANJA POBEDNIKA

Fudbaleri Napolija savladali su i Milan 2:1 (1:0) u utakmici 13. kola italijanske Serije A.

Napolitanci su se zadržali na vrhu tabele, imaju 35 bodova, četiri više od Juventusa, koji ima i meč manje. Milan je ostao na sedmom mestu sa 19.

Tim Mauricija Sarija je kiksnuo u prošlom kolu, pre dvonedeljne prvenstvene pauze, osvojivši samo bod na gostovanju Kjevu, ali se večeras na svom "San Paolu" vratio na pobednički kolosek.

Domaćin je pod Vezuvom pritiskao rivala sve dok u 34. minutu Insinje nije zatresao mrežu. Međutim, slavlje Napolitanaca nije počelo odmah, jer se sudija Doveri konsultovao sa kolegama koje su na snimku videle da strelac nije bio u ofsajdu. Tek tada je Doveri pokazao na centar, a tribine su eskplodirale.

Domaćin je u drugom poluvremenu smanjio gas, ali "rosonerima" nije dozvoljavao da stvaraju šanse.

Kada je i rezervista Zjelinski u 73. minutu savladao Donarumu bilo je jasno da je pobednik odlučen.

Milan je poraz ublažio golom Romanjolija u 91. minutu.

Fudbaleri Napolija u narednom kolu gostuju Udinezeu, dok Milan dočekuje Torino.