(VIDEO) BURAN DERBI NA MESTALJI: Barsa žestoko pokradena u Valensiji, ali iščupala bod u finišu

MESIJU NIJE PRIZNAT ČIST GOL

Fudbaleri Valensije i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) u utakmici 13. kola španskog prvenstva.

Plen je podeljen na "Mestalji" u duelu trenutno najboljih španskih ekipa, pa je Barselona sada na vrhu sa 35 bodova, a Valensija je druga sa 31. Na tabele ih slede madridski klubovi, Atletiko i Real sa po 27 bodova...

Bilo je burno u Valensiji večeras.

Sudija Ignasio Viljanova nije priznao "čist" gol Lionela Mesija u 30. minutu kod rezultata 0:0. Argentinac je šutirao, golman Neto ispustio loptu, ona je prešla gol-liniju, ali je Viljanova pokazao da se igra nastavi. Nisu urodili plodom protesti gostujućih igrača.

Barsa je bila bolji rival, ali je domaćin poveo u 60. minutu preko Rodriga. Lider je nastavio da pritiska "slepe miševe", što mu je urodilo plodom u 82. minutu, kada je Mesi asistirao, a Đordi Alba zatresao mrežu bivšeg kluba za konačnih 1:1.

Dodajmo da je Valensija bila "lišena pomoći" trenera Marselinja, koji nije sedeo na klupi zbog isključenja u prošlom kolu.