(VIDEO) PREMIJERLIGAŠKA LUDNICA: Siti do pobede u 96. minutu, ludilo Kontea, magija Ozila i golčina Salaha

SJAJAN FUDBAL U ENGLESKOJ

Mančester siti je savladao Sautempton 2:1 (0:0) u utakmici 14. kola Premijer lige i tako zadržao osam bodova prednosti nad drugoplasiranim Junajtedom.

"Građani" su do pobede stigli golom Sterlinga u 96. minutu!

Prethodno, domaćin je poveo u 47. minutu pogotkom De Brujnea, a nadu "svecima" da mogu do senzacije vratio je Romeu u 75. Ipak, Sterling je bio brži od sudijske pištaljke, pa Siti na vrhu tabele sada ima 40 bodova.

Sautempton, za koga večeras nije igrao Dušan Tadić, nalazi se na 11. mestu sa 16 bodova.

Arsenal je deklasirao Hadersfild 5:0 (1:0), a igrač utakmice bio je Mesut Ozil, koji je između 68. i 72. minuta namestio dva i dao jedan gol.

U strelce su se upisali i Žiru dva puta, Lakazet i Aleksis Sančez.

Arsenal je četvrti na tabeli sa 28 bodova, a Hadersfild je 14. sa 15 bodova.

Liverpul je protutnjao Stoukom 3:0!

Mane je u 17. minutu doveo "crvene" u vođstvo, a onda u 77. asistirao Salahu sa golčinu iz voleja. Samo šest minuta kasnije Egipćanin je još jednom zatresao mrežu Stouka.

Salah je nezaustavljiv ove sezone, u Premijer ligi je već postigao 12 golova.

Liverpul je sada peti u Premijer ligi sa 26 bodova, dok Stouk zauzima 16. poziciju sa 13 bodova.

Čelsi je na svom terenu savladao Svonsi minimalnim rezultatom golom Ridigera u 55. minutu, a trener "plavaca" Antonio Konte je prvi put od dolaska u Premijer ligu isključen. Italijan je morao da se preseli sa klupe na tribinu zbog žestokih protesta kod sudije. Konte je tražio korner za svoju ekipu, nije ga dobio, ali je dobio crveni karton.

Čelsi je na tabeli treći sa 29 bodova, dok je Svonsi na dnu sa devet bodova, koliko ima i Kristal Palas.

Vejn Runi je zablistao. Postigao je het-trik u trijumfu Evertona nad Vest Hemom - 4:0. Treći gol je dao sa svoje polovine terena!

Everon je 13. sa 15 bodova, dok je Vest Hem i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 10 bodova.

Barnli je i dalje hit sezone. Večeras je slavio na gostovanju Bornmautu 2:1, pa je i dalje šesti sa 25 bodova, dok je Bornmaut na 15. mestu sa 14 bodova.