(VIDEO) LOŠA UVERTIRA ZA KELN: Zvezda sa penala do remija sa Bačkom

20. kolo Super lige

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Bačkom 2:2 (0:1) u meču 20. kola Superlige Srbije.

Golove su postigli Đorić u 27. i Makarić u 78. minutu za Bačku, a Boaći u 55. i 85 minutu iz penala za Zvezdu.

Zvezda je prva na tabeli sa 53 boda, dok je Bačka na 12. mestu sa 18 bodova.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević, posle utakmice je rekao:

"Rekao sam da sam očekivao tešku utakmicu i nisam to rekao bezveze. Ali to neka ostane za svlačionicu. Ima mnogo stvari koje ne radimo kako treba i na nama je da nađemo rešenje."

Strateg Bačke Zvezda Milošević je istakao:

"Mogu da čestitam ekipi na pristupu i onome što smo danas uradili. Zadovoljan sam disciplinom u igri, iako mislim da neke stvari nisu išle na ruku Bačkoj".

Drugo poluvreme

90+5. minut - Kraj utakmice

88. minut - Milijaš je uzdrmao prečku

86. minut GOOOOOL 2:2, Boaći - Napadač Zvezde je prevario Lučića

85. minut - Penal za Crvenu zvezdu. Oboren je Pešić

81. minut - Solidan pokušaj Donalda, brani Lučić

78. minut GOOOOOOL 2:1 - Makarić. Fudbaler Bačke je konačno zatresao mrežu, posl nekoliko prilika koje je promašio. Kahriman je branio udarce Micića i Lukovića, ali ga je Makarić matirao

74. minut - Gužva u kaznenom prostoru Zvezde. Udarac Đorića sa 7-8 metara je izblokiran

70. minut - Igra se između dva šesnaesterca

61. minut - Zicer Srnića brani Lučić

58. minut - Male čarke posle faula Živkovića nad Pešićem. Sve se brzo smirilo

54. minut - Gooooool 1:1, Boaći! Centarfor Crvene zvezde je zatresao mrežu posle gužve u kaznenom prostoru. Pre toga je Milić stigao do lopte pre golmana Lučića. Domaći su protestovali smatrajući da je golman fauliran

50. minut - Pokušaj Donalda slabijom nogom

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Pešić je pao u kaznenom prostoru, sudija Marko Popović se nije oglasio

43. minut - Ilić je igrao rukom, pa Zvezda ima slobodan udarac sa 18 metara. Lopta posle šuta Anđelkovića od živog zida ide u korner

40. minut - Nova šansa i loš udarac Pešića

34. minut - Dobra šansa za Milića posle ubacivanja Anđelkovića. Lopta ide preko gola

31. minut - Greška Savića, koju Makarić nije kaznio

27. minut - GOOOOOL 1:0, Đorić. Fudbaler Bačke sjajno je iskoristio nesporazum odbrane Zvezde pre svega Stojkovića i Kahrimana. Mićić je uzeo loptu, a Đorić sjajnim udarcem zatresao mrežu

26. minut - Golman Bačke Lučić spasava Bačku, hvata šut Srnića

19. minut - Opet se Makarić snašao bolje od odbrane Zvezde, ali nije pogodio gol Kahrimana

16. minut - Velika prilika za Zvezdu. Srnić je oduzeo loptu, našao Pešića u kaznenom prostoru, ali je šut najboljeg strelca crveno-belih zaustavio jedan igrač domaćih

11. minut - Loša intervencija Le Taleka, ali je šut Makarića blokirao Savić

7. minut - Igra se otvoreno, Bačka se ne brani. Najbolju šansu na meču do saa ima je Anđelković, ali je njegov pokušaj golman domaćih zaustavio

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

BAČKA: Lučić, Varga, Ilić, Živković, Spremo, Balabanović, Švonja, Luković, Makarić, Đorić, Mićić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Stojković, Savić, Le Talek, Anđelković, Donald, Gobeljić, Pešić, Srnić, Milić, Boaći

Sastavi ekipa

Biće to duel timova sa različitim ambicijama, ali pobeda je preko potrebna i jednima i drugima.

Bačkopalančani ove sezone postižu slabe rezultate, mada se čini da im je forma u usponu, a nakon devetnaest odigranih susreta na svom kontu imaju samo četiri ponede, uz pet remija i deset poraza. U prethodnom kolu odigrali su u Kruševcu nerešeno sa ekipom Napretka, a rezultat je bio 1:1. Sa 17 osvojenih bodova trenutno zauzimaju 13. mesto na superligaškoj tabeli.

Ekipa Crvene zvezde je sezonu započela jako uspešno i nakon devetnaest odigranih susreta na svom kontu ima sedamnaest pobeda, uz jedan remi i jedan poraz. U prethodnom kolu crveno-beli su na svom stadionu ubedljivo savladali ekipu Radnika rezultatom 5:0. Sa 52 osvojena boda trenutno zauzimaju 1. mesto na superligaškoj tabeli.

Dva tima su tokom aktuelne sezone već odigrala jedan međusobni susret, a crveno-beli su na svom stadionu slavili rezultatom 3:1 (1:0).

Strelci za ekipu Crvene zvezde bili su tom prilikom Aleksandar Pešić, Abraham Frimpong i Uroš Račić, dok je strelac za OFK Bačka bio Damir Čeković.

Današnji rivali su do sada odigrali četiri međusobna duela u svim takmičenjima (u periodu 2015-2017), a Beograđani su zabeležili stopostotan učinak uz gol razliku 11:2.