(VIDEO) GODINU DANA POSLE TRAGEDIJE: Šapekoense do istorijskog podviga u 95. minutu i plasmana u Kopa Libertadores

veliki uspeh

Fudbaleri Šapekoensea pre godinu dana oporavljali su se od avionske nesreće, a sada su napravili neverovatan podvig.

U poslednjem kolu brazilskog šampionata, fudbaleri Šapokoensa su izborili mesto u kvalifikacijama za Kopa Libertadores savladavši Koritbu sa 2:1 golom Tulije de Mela u poslednjim trenutcima meča, tačnije u 95. minutu utakmice.

Ovaj poraz je ujedno izbacio Koritbu u niži rang takmičenja, iako su gosti poveli u 15. minutu pogotkom Klebera. Domaćini su izjednačili u 37. minutu preko Elikarlosa.

Uspeh Šapekoensea je veći zbog toga što je klub čak 20 igrača pozajmio od drugih klubova, Palmeirasa, Kruzeira, Sao Paula, Fluminenzea, Flamenga, Montereja.

Šampionsku titulu odavno je uzeo Korintijans, a grupnu fazu obezbedili su još Palmeiras, Santos, Gremio, Kruzeiro i Flamengo,a u kvalifikacije uz Šapekoense ide Vasko da Gama.Iz lige su ispali Koritiba, Avai, Ponte Preta i Atletiko Gojanense.