(KURIR TV) NEBO NAD MARAKANOM SE PONOVO OTVORILO, DELIJE U TRANSU: Crvena zvezda dočekala proleće u Evropi posle 26 godina!

Keln pao u Beogradu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Keln 1:0 (1:0) u poslednjem meču grupne faze Lige Evrope i plasirali se u šesnaestinu finala.

Crvena zvezda je zauzela drugo mesto u Grupi H i posle 26 godina dočekala je proleće u Evropi.

Tim trenera Vladana Milojevića u ponedeljak će saznati rivala u šesnaestini finala Lige Evrope, a utakmice će igrati 15. i 22. februara 2018.

Zvezda je postala prvi klub u istoriji takmičenja koji se domogao nokaut faze, a startovao je u prvom kolu kvalifikacija.

Krcate tribine "Marakane" su se tresle, sreći nije bilo kraja ni kod fudbalera ni kod navijača Crvene zvezde. Dugo, predugo su čekali ovakav uspeh, još od 1992. godine...

Kelnu je presudio Slavoljub Srnić golom u 22. minutu na asistenciju Nenada Krstičića. Tribine su tada prvi put eksplodirale... Drugi put se eksplozija čula posle poslednjeg sudijskog zviždzuka. Sve što se dešavalo između toga nije važno.

Zvezdi je, s obzirom na pobedu Arsenala nad BATE Borisovim (6:0), u večerašnjem meču bio dovoljan i remi za drugo mesto, ali je zabeležila trijumf i overila proleće u Evropi.

KRAJ - 1:0!

91+1. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Boaći je krenuo sam pred gol Kelna, ali je šutno pored gola!

83. minut - Opasan napad Zvezde završen je šutem Krstičića, ali slabim.

77. minut - Gobeljić menja Srnića.

73. minut - Doro centrirana lopta iz kornera, ali je lopta iznenadila i Boaćija i Donalda. Od svega samo gol-aut za Keln

65. minut - Žuti karton za Jojića zbog faula nad Pešićem.

64. minut - Prva izmena u Zvezdi. Milojević pojačava ofanzivu, Pešić menja Jovičića.

62. minut - Sada se igra mirno...

54. minut - ŠANSA za KELN! Osako se našao u srcu šesnaesterca, ali je šutirao pored gola.

48. minut - Žuti karton za Srnića zbog bespotrebnog faula.

47. minut - Nova bakljada navijača Kelna...

46. minut - Delije su razvile transparent sa porukom: "Napred mladići, kucnuo je čas, Severna armija uvek je uz vas".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

1 / 2 Foto: Dado Đilas

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0!

37. minutu - I opet Jojić. Ovaj put je sa 18 metara tukao snažno i neprecizno, a Savić je za svaki slučaj izblokirao taj udarac.

34. minut - Ponovo Jojić preti. Oduzeo je loptu Zvezdinim igračima, ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane i tukao - u spoljnji deo mreže.

30. minut - Savić je prvi "požuteo" večeras, zbog faula nad Osakom.

22. minut - GOOOLLL - 1:0 - SRNIĆ! Zvezda je iz prve šanse povela. Krstičić je prošao po desnom krilu i dao "povratnu" na koju su krenuli Boaći i Srnić. Napadač iz Gane je prepustio Srniću da puca, a ovaj umalo nije pocepao Kelnovu mrežu.

15. minut - Posle prvog kornera za Zvezdu, Le Talek je probao glavom, ali slabo.

14. minut - ŠANSA za KELN! Posle duplog pasa Jojić se našao u dobroj poziciji, ali je šutirao pravo u Borjana.

11. minut - Gosti imaju inicijativu na početku, imali su već četiri kornera, a posle poslednjeg u nizu su prvi put uputili udarac u okvir gola - Borjan je siguran.

8. minut - "Delije" pevaju, Nemci divljaju na tribini, a na terenu rivali još opipavaju puls jedan drugom.

1. minut - Utakmica je počela!

Crveno-beli nisu dočekali proleće u Evropi od 1992. godine...

Za taj podvig izabranicima trenera Vladana Milojevića je potrebna pobeda, odnosno dovoljan im je i remi ukoliko BATE Borisov ne savlada Arsenal u Londonu.

CRVENA ZVEZDA:Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Jovičić - Srnić, Kanga, Krstičić - Boaći.

KELN: T. Horn - Olkovski, Sorensen, J. Horn, Rauš - Ozkan, Leman, Jojić - Klemens, Osako, Girasi.

Emotivni Vujadin Savić

Vujadin Savić je na društvenim mrežama ostavio vrlo emotivnu poruku upućenu ćerki Andrijani:

"Sudbina nije bila da se rodiš šestog decembra kada je tvoj deda Dušan dao čuveni gol Arsenalu, isto tako ni da se rodiš osmog decembra kada je naša Zvezda bila prvak sveta! Ali je sudbina bila da se rodiš tog sedmog decembra, na dan, kada se tvoj tata bori da pred 55 000 ljudi uđe u istoriju kluba! Ono o čemu su maštale generacije! 25 godina čekamo Zvezdino proleće, a večeras na nju miriše! Anđele moj, izabrala si svoj datum, ali sam sada shvatio da si ipak želela da mi imamo NAŠ datum! VOLIM TE LJUBAVI MOJA!"

Nemački mediji prežalili Keln

"Keln očekuje fudbalski pakao pred 55.000 navijača, na stadionu koji se takođe zove "Marakana", kao ona u Riju. Navijači Zvezde su poznati po njihovoj agresivnoj podršci. Stadion je nekada mogao da primi 110.000 gledalaca, zbog čega mu je i dat nadimak "Marakana", piše nemački Bild.

"Stadion "Rajko Mitić" je rasprodat. Više od 50.000 Srba čeka evropsko proleće. Keln čeka pakao! Nakon što su pobedili Radnik 5:0 navijači su pred čitavim timom horski počeli pesmu protiv Kelna, koju ne želimo da citiramo", navodi nemački Ekspres, koji zaključuje da plasman u narednu rundu donosi i oko četiri miliona evra.

Evo kako su navijači Kelna divljali i provodili se u Beogradu

Beograd paralisan zbog Zvezde

Satima pred meč u Beogradu su bile ogromne gužve, sve zbog duela Zvezde i Kelna.

Keln veliki dužnik crveno-belih

Keln je veliki Zvezdin dužnik. "Jarčevi" su 1989. u osmini finala Kupa UEFA u revanšu na svom stadionu pobedili 3:0 i prošli dalje. U prvom meču u Beogradu bilo je 2:0 za crveno-bele.