Sujeverni Ronaldo!

Lepotan zastranio

Napadač Portugala slepo poštuje sedam pravila svaki put kada igra za nacionalni tim

Pu-pu, da ne čuje zlo...Najboljem evropskog igraču nije pomoglo njegovo nesporno fudbalsko umeće, ali ni mnogobrojni sujeverni rituali, da se konačno dokopa trofeja s nacionalnim timom! Portugal je u sredu, posle izvođenja jedanaesteraca, eliminisan od Španije (0:0) u polufinalu Evropskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini, a sledeću priliku 27-godišnji Kristijano Ronaldo imaće tek 2014. na SP u Brazilu, ukoliko se Portugal kvalifikuje za taj turnir.Koliko je napadač madridskog Reala sujeveran, najbolje govore bizarni rituali kojih se čvrsto pridržava pre i posle svake utakmice. Ronaldo se striktno pridržava sedam „pravila“, a zbog nekih ispaštaju i njegovi saigrači. Kada sa ekipom putuje autobusom, svi ostali moraju da napuste vozilo pre njega, dok u avionu uvek sedi pored Pepea i prvi napušta letelicu.Pre početka meča Kristijano odvoji dvadesetak minuta za nameštanje frizure, koju obavezno promeni na poluvremenu. Pre izlaska na teren Ronaldo mora da dodirne loptu još u svlačionici, a samo on sme da utakmicu počne u dresu dugih rukava. Na teren uvek ulazi desnom nogom, a kada postigne pogodak, prvo maše svojoj porodici na tribini.Velika je nepoznanica kako saigrači reaguju na „sedam Ronaldovih zapovesti“, ali pretpostavljamo da mnogima izuzetno smeta njegovo sujeverje.

Traka zeznula osmo praviloKad je postao kapiten Portugala, napadač „kraljevskog kluba“ morao je da promeni neke rituale. Ronaldo je stalno izlazio poslednji na teren, ali po dobijanju trake prinuđen je da tunel napusti prvi. Takođe, odmah po završetku meču, tačnije onog momenta kada sudija poslednji put dune u pištaljku, najbolji fudbaler sveta skida kapitensku traku.