(VIDEO) KAKAV MEČ U SEVILJI: Betis uz osam golova, posle pet i po godina slavio u gradskom derbiju

pRIMERA

Fudbaleri Betisa su posle više od pet i po godina savladali gradskog rivala i postali prvi tim koji je posle 14 meseci kao gost savladao Sevilju 5:3.

Gosti su na Ramos Sančes Pishuanu vodili dva puta golovima Ruisa i Fedala, ali se Sevilja vraćala preko Ben Jedera i Kjera.

Na odmor se otišlo sa po dva gola u obe mreže i, kada se činilo da nas očekuje mnogo manje zanimljivo poluvreme, fudbaleri obe ekipe su nas demantovali – Durmisi i Leon su u dva minuta doneli dva gola viška Betisu, da bi samo 120 sekundi Lengle vratio neizvesnost.

Mogao je N'Zonzi da potpuno šokira ekipu trenera Kukija Setijena, kada je u 70. minutu zatresao prečku iz slobodnog udarca. Tada je opao pritisak domaćina, Betis je uspeo da sačuva prednost i u poslednjim trenucima overi trijumf preko Kristijana Telja.

Fudbaleri Betisa su stigli do 24. boda, pa sada zauzimaju osmu poziciju. Sevilja je tri mesta iznad sa 29 osvojenih bodova.