(VIDEO) PRAZNE PUŠKE U LONDONU: Čelsi i Arsenal igrali bez golova, odluka o finalisti za dve nedelje

LIGA KUP ENGLESKE

Fudbaleri Čelsija i Arsenala odigrali su bez golova prvu utakmicu polufinala Liga kupa Engleske.

Čelsi je imao više šansi, naročito u drugom poluvremenu, ali je mreža golmana Ospine ostala netaknuta.

Gosti su najbolju priliku imali sredinom prvog poluvremena, ali ju je propustio Lakazet.

Trener Arsenala Arsen Venger meč je gledao iz lože. Francuz je kažnjen zbog kritikovanja sudija posle duela sa VBA sa tri meča zabrane vođenja ekipe, a ova današnja je bila druga.

Venger je ostao dosledan svojoj filozofiji da u kup takmičenjima izvodi "šareni" sastav, pa ni na megdan Čelsiju nije poslao najbolje što može, iako se mora dodati da su "tobdžije" imale problema sa povređenim igračima.

S druge strane, Antonio Konte je na teren izveo najjači tim.

Na večerašnjoj utakmici na "Stamford bridžu" sudija Martin Etkinson nekoliko puta je koristio VAR tehnologiju, što je novina u engleskom fudbalu. Zanimljivo da je svaki put ostajao prvi svojoj prvobitnoj odluci.

Odluka o finalisti "pašće" 24. januara kada je na programu revanš na "Emiratima".

Ova dva londonska rivala odigraće tri meča u rasponu od samo tri nedelje, jer su se pre sedam dana sastali i u Premijer ligi i tada je bilo 2:2.

U drugom polufinalu Mančester siti je dan ranije kao domaćin savladao Bristol siti 2:1 golom Serhija Aguera u 92. minutu. Revanš u Bristolu igraće se 23. januara.