GVARDIOLA U PRVOM FINALU SA SITIJEM: Građani posle ludog finiša pobedili drugoligaša

LIGA KUP

Fudbaleri Mančester sitija prvi su finalisti Liga kupa Engleske, jer su i u revanšu savladali Bristol siti 3:2.

U prvom meču u Mančesteru "građani" su pobedili 2:1, a posle lude završnice slavili su i u Bristolu.

Sane je doveo Siti u vođstvo u finišu prvog poluvremena, a u uvodu drugog Aguero je duplirao prednost gostiju.

Međutim, Pek je u 64. minutu smanjio zaostatak drugoligaša, a Flint je u 94. doneo izjednačenje. Ni to nije bio kraj jer je minut kasnije De Brujne postavio konačnih 2:3.

Ovo će biti prvo finale Pepa Gvardiole sa Mančester sitijem, a za trofej će se boriti sa boljim iz sutrašnjeg duela Arsenal - Čelsi. U prvom duelu londonskih ekipa nije bilo golova.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)

KURIR TV SPORT! SRBIJA U LIGI NACIJA! Hoće li savez smeniti i ovog selektora ako izbori EP?