(VIDEO) TROJKA NA OLIMPIKU: Lacio razbio Udineze, Džeko golom u 90. minutu doneo bod Romi

SERIJA A

Fudbaleri Lacija i Rome večeras su odigrali odložene utakmice u okviru italijanske Serija A.

Igrači Lacija pobedili su večeras na svom terenu u Rimu Udineze sa 3:0, u utakmici 21. kola italijanskog prvenstva.

Lacio je poveo u 22. minutu autogolom Samira, koji je posle kornera glavom hteo da izbije loptu, ali je ubacio u sopstvenu mrežu. Prednost je udvostručio Nani u 47. minutu, posle dodavanja Felipea Andersona, koji je golom u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Rimski tim je nastavio niz dobrih rezultata i posle 14. pobede u prvenstvu zauzima treće mesto na tabeli sa 46 boda. Prvoplasirani Napoli ima 54 boda, a aktuleni šampion Juventus ima 53.

Udineze je treću uzastopnu utakmicu bez pobede i zauzima deveto mesto na tabeli sa 29 bodova.

Roma je na gostovanju Sampdoriji jedva uspela da izvuče bod golom Edina Džeka u nadoknadi vremena.

Domaći su poveli golom iskusnog Kvaljarele sa bele tačke, takođe u nadoknadi ali prvog poluvremena.

Rimljani su u dosta lošoj formi trenutno, u posldenjih šest utakmica na svim frontovima nisu uspeli da zabeleže pobedu.

Roma trenutno zauzima petu poziciju u prvenstvu sa 41. bodom, dok je Sampdorija samo mesto ispod sa osvojena 34 poena.