(VIDEO) IZ DVOJKE U KECA NA NOU KAMPU: Još jedna majstorija Mesija, Barsa jedva slomila Alaves

LIDER ODRŽAVA OGROMNU PREDNOST

Fudbaleri Barselone pobedili su Alaves posle preokreta na "Nou Kampu" u utakmici 21. kola španskog prvenstva 2:1 (0:1).

Namučio se lider La Lige da savlada "davljenika".

Alaves je od starta pretio iz kontri, a jednu takvu je Gvideti realizovao u 23. minutu. Hladan tuš na "Nou Kampu" - 0:1.

Lionel Mesi, Luis Suarez, Filipe Kutinjo i ostali asovi ekipe Ernesta Valverdea kidisali su sa ka golu Pačeka, koji je branio fantastično.

Mirisalo je na veliko iznenađenje, jer su se gosti sjajno branili. Delovalo je da Barsa ne može do gola...

A onda je u 72. minutu Inijesta sjajno prošao po levoj strani i centrirao, a Luis Suarez doneo izjednačenje.

Naravno, to nije zadovoljavalo apetite domaćih, pa su nastavili da napadaju.

Na kraju, zna se, morao je da proradi Lionel Mesi.

Argentinac je u 84. minutu izveo slobodan udarac, bila je to još jedna njegova majstorija za 20. gol u sezoni i 18. pobedu Barselone - 2:1.

Istina, sudija Viljanova je propustio da u finišu dosudi penal za Alaves posle igranja rukom Umtitija, pa je Barsa na vrhu tabele pobegla Atletiko Madridu 11 bodova, Valensiji 17, Realu 19...

Alaves je ostao na 17. mestu sa 19 bodova.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/Enric Fontcuberta)

KURIR SPORT: ŠTA ŽELI ZVEZDA A ŠTA ZVEZDAŠI. 8 MILIONA ILI BB ŠOU?