(VIDEO) ORLOVI ŠOKIRALI SLOVENIJU: Srbija do boda na premijeri EP u poslednjem minutu!

OD 0:2 DO 2:2

Futsal reprezentacija Srbije remizirala je sa domaćom Slovenijom na premijeri Evropskog prvenstva u ljubljanskoj dvorani "Stožice" - 2:2.

Bio je to prvi meč na 11. kontinentalnom šampionatu.

Pored današnjih rivala u Grupi A je i Italija, sa kojom se Srbija sastaje u četvrtak (20.45). Dve najbolje ekipe plasiraće se u četvrtfinale.

Domaćin je vodio 2:0, izabranici Gorana Ivančića uspeli su da prepolove zaostatak pre poluvremena, a konačnih 2:2 postavljeno je u poslednjem minutu, preciznije 28 sekundi pre kraja!

Jeste u "Stožicama" bilo 12.000 gledalaca, ali atmosfera ne može da se poredi sa onom u beogradskoj "Areni" na EP pre dve godine. Ova današnja bi se mogla oceniti kamernom.

Domaćin je bolje počeo i preko Fetića u 4. minutu i Vrhoveca u 15. došao do ubedljivih 2:0.

Ipak, Srbija je uspela da smanji zaostatak pre odlaska na odmor. Učinio je to Ramić u 18. minutu.

U nastavku "orlovi" nisu srljali. Slovenci su iskoristili nekoliko grešaka naših igrača da stvore prilike, ali je u tom periodu golman Momčilović bio odličan. Na drugoj strani, srpski igrači nisu uspevali da stvore nijednu šansu, pretili su tek povremeno sa distance...

U finišu je selektor Ivančić izveo golmana Momčilovića kako bi "orlovi" imali igrača više u polju, što se isplatilo. Kocić je šutirao, Tomić malo promenio pravac lopti i ona je završila u mreži - 2:2!

Važno je istaći da je srpska reprezentacija igrala bez golmana Aksentijevića i kapitena Perića, koji su danas odradili suspenziju zbog kartona dobijenih u kvalifikacijama, pa će se staviti na raspolaganje selektoru Ivančiću za duel sa Italijom.

KRAJ - 2:2!

40. minut - GOOOLLL - 2:2 - TOMIĆ! Na 28 sekundi pre kraja!

39. minut - Srbija igra bez golmana, umesto Momčilovića na teren je ušao Kocić. Selektor Ivančić sve karte baca na napad.

38. minut - Sjajan potez Simića, izbacio je dvojicu Slovenaca, ali mu je lopta malo pobegla, pa su se domaći igrači stigli da mu izblokiraju udarac.

35. minut - Velika šansa za Sloveniju. Kocić je pogrešio, Osredkar je uzeo loptu, išao sam na Momčilovića, ali golman Srbije osujetio nameru domaćeg kapitena da ga savlada.

34. minut - Posle tajm-auta Tomić je opalio kao iz topa, ali je lopta prohujala preko gola.

33. minut - Sada je i Vrhovec šutirao, gotovo sa aut-linije, i ponovo je srpski golman pravovremeno reagovao.

33. minut - Fideršek je opalio, a Momčilović odlično intervenisao.

28. minut - Snažan šut Vrhoveca, pogodio je okvir gola.

26. minut - Bez većih uzbuđenja u uvodu drugog poluvremena.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:1!

20. minut - Velika šansa za Sloveniju. Čujec se izborio za odličnu poziciju, ali onda tukao preko gola.

18. minut - 2:1 - GOL ZA SRBIJU DAO JE RAMIĆ! Opalio je snažno iz daljine, lopta je zakačila jednog slovenačkog reprezentativca i završila u mreži.

15. minut - Selektor Srbije Goran Ivančić zatražio je tajm-aut.

15. minut - 2:0 za SLOVENIJU! VRHOVEC! U jeku "srpske ofanzive" domaćin je duplirao vođstvo. Korner sa leve strane izveo je Fideršek, a Vrhovec je uhvatio volej i zatresao mrežu.

15. minut - Sve su opasniji napadi "orlova", ali izjednačenja još nema.

13. minut - Majstorija Kocića! "Po burek je poslao" dvojicu Slovenaca, zatim obišao i golmana Puškara, ali je onda pogodio samo spoljnji deo mreže.

12. minut - Kontra domaćina, Osredkar je izašao sam pred Momčilovića, ali je golman Srbije bio uspešniji u tom duelu "jedan na jedan".

9. minut - Na tribinama "Stožica" je više od deset hiljada gledalaca, ali je atmosfera kamerna.

8. minut - Pokušao je i Rajčević, ali neprecizno.

5. minut - Prvi put su "orlovi" zapretili. Šutirao je Simić, ali je golman Puškar bio siguran.

4. minut - GOOOLLLL - 1:0 za SLOVENIJU - FETIĆ! On je prošao po desnoj strani i tukao, a lopta je prošla kroz noge golmanu Momčiloviću.

3. minut - Rivali su u meč ušli oprezno. U uvodu, kako se obično kaže, početno ispitivanje snaga.

1. minut - Utakmica je počela.

Otvaranje EP!

Reč je o meču Grupe A, u kojoj je i Italija.

Dve najbolje selekcije obezbediće plasman u četvrtfinale.

Zbog suspenzija prenesenih iz kvalifikacija, danas za "orlove" ne igraju kapiten Marko Perić i golman Miodrag Aksentijević.

Selektor Goran Ivančić imao je još mnogo problema sa povredama igrača, pa je tako ostao bez Pršića.

"Svakako da ćemo imati čime da se suprostavimo domaćinu koji ima ogromne ambicije pred svojom publikom", najavljuje Ivančić borbu do poslednjeg atoma snage.

Srbija "brani" polufinale, u kome je igrala na prošlom kontinentalnom šampionatu, pre dve godine u Beogradu.

Tada su "orlovi" bili prvi u grupi posle pobeda nad Slovenijom (5:1) i Portugalom (3:1), a u četvrtfinalu su savladali i Ukrajinu (2:1). U polufinalu su doživeli poraz od Rusije posle produžetaka (2:3), a izgubili su i borbu za treće mesto od Kazahstana (2:5).

Inače, titulu prvaka Evrope brani Španija koja je u beogradskom finalu bila ubedljiva protiv Rusije (7:3).

"Crvena furija" je čak sedam puta bila šampiona na prethodnih deset evropskih prvenstava. Titule su još osvajale samo još Italija dva puta i Rusija jednom.