(VIDEO) ČEGA SE ČELSI ODREKAO: Dortmund pobedio u Kelnu, dva gola debitanta Batšuaija

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras u gostima ekipu Kelna sa 3:2 u prvoj utakmici 21. kola nemačke Bundeslige.

Borusija je druga na tabeli sa 34 boda, dok je Keln poslednji sa samo 13 osvojenih bodova.

Za ekipu iz Dortmunda debitovao je Miši Batšuaji, koji je u sredu stigao iz Čelsija na pozajmicu i nije mogao da ima bolji početak u dresu novog tima.

Belgijanac je doveo Borusiju u vodjstvo u 35. minutu, Simon Coler je u 60. izjednačio, da bi Belgijanac u dva minuta kasnije postigao svoj drugi gol na meču i ponovo doneo prednost svojoj ekipi.

Horhe Mere je u 70. minutu poravnao na 2:2, a pobedu gostujućoj ekipi doneo je Andre Širle u 84. minutu.

Borusija u narednom kolu dočekuje Hamburg, dok Keln gostuje Ajntrahtu.