(VIDEO) SRBI BEZ SREĆE, ISPALI POSLE DRAME U LJUBLJANI: Polufinale nam ostalo na stativi! Kazahstanci ponovo kobni za Orlove

EP U FUTSALU

Futsal reprezentacija Srbije izgubila je od Kazahstana 1:3 (0:1) meč četvrtfinala Evropskog prvenstva u Ljubljani.

Kazahstanci su poveli preko Žamankulova u 7. minutu, prednost je duplirao Tajnan u 23, a Rajčević je u 36. vratio nadu "orlovima" i uneo neizvesnost u finišu utakmice.

Međutim, u poslednjem minutu, kada je naša reprezentacija igrala bez golmana (Kocić nosio žutu majicu), Daglas je postavio konačan rezultat pogodivši praznu mrežu.

Kazahstan je bio koban za Srbiju i pre dve godine na kontinentalnom šampionatu u Beogradu u borbi za treće mesto (2:5) i ponovo je eliminisao naše futsalere na putu ka medalji.

Izabranici Gorana Ivančića igrali su odlično u većem delu utakmice, međutim, nije im se dalo da na vreme zatresu mrežu odličnog golmana Igite.

Da ni sreća nije bila saveznik "orlova" svedoči podatak da su čak četiri puta pogađali stativu!

Kazahstan ima ozbiljnu reprezentaciju, predvođenu naturalizovanim Brazilcima Daglasom i golmanom Igitom, i zasluženo su se drugi put zaredom domogli polufinala. Igraju izuzetno disciplinovano u odbrani i efikasno u napadu.

I "orlovi" su pokazali da spadaju u vrh evropskog futsala, ali da bi ušli u borbu za mesto na pobedničkom postolju nedostajala im je završnica.

Utakmicu je sa tribina dvorane "Stožice" pratilo 5.200 gledalaca, među njima i dosta srpskih navijača, koji su našoj reprezentaciji pružali veliku podršku.

Kazahstan će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Španija - Ukrajina.

KRAJ - 1:3!

40. minut - GOOOLLL - 1:3 - DAGLAS! Iskoristio je grešku Kocića (poslednjeg igrača Srbije) i poslao loptu u praznu mrežu.

37. minut - STATIVA! Kakav šut Kocića! I opet stativa!

36. minut - GOOOLLL - 1:2 - RAJČEVIĆ! Konačno je Rajčević pogodio! Šutirao je, lopta je zakačila Sulejmenova i završila u mreži.

35. minut - Selektor Ivančić je izveo golmana Aksentijevića, a žutu majicu obukao je Kocić.

34. minut - Na tribinama "Stožica" je 5.200 gledalaca.

33. minut - Nova šansa za Srbiju, Kocić je proigrao Radovanovića u neposrednoj blizini gola, pa je Igita intervenisao.

31. minut - Ponovo su "orlovi" napravili sjajnu akciju, Rajčević je imao otvoren šut, ali je Igita odbranio.

28. minut - Snažan šut Daglasa iz slobodnjaka, oprezan je Aksentijević.

25. minut - Naši navijači ponovo grme: "Srbija, Srbija"...

25. minut - Tomić je primio loptu na sedam, osam metara, šutirao iz okreta, ali pored gola.

25. minut - "Orlovi" ne posustaju, atakuju i bombarduju, ali lopta za sada neće u gol.

23. minut - GOOOLLL - 0:2 - TAJNAN! Kocić je izgubio loptu (i pritom se požalio na povredu), Daglas je istrčao kontru i proigrao Tajnana, koji je zatresao mrežu.

22. minut - "Orlovi" pritiskaju, pucaju iz svih pozicija, Igita je pod rafalnom paljbom...

21. minut - I drugo poluvreme su naši krenuli dobro, kreirali odličnu akciju, ali je šut Simića izblokiran.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme - 0:1!

20. minut - I Tajnan je isprobao udarac, ali je Aksentijević ponovo bio na visini zadatka.

20. minut - Perić je pogrešio, Daglas je u kontri izašao sam na Aksentijevića, ali je srpski golman ponovo bio fantastičan!

18. minut - Sjajna odbrana Aksentijevića!

16. minut - "Srbija, Srbija"... ori se sa tribina "Stožica".

14. minut - STATIVA! Još jedna sjajna akcija "orlova" i još jednom je Rajčević pogodio stativu.

13. minut - PREČKA! Nurgožin je prebacio Aksentijevića, ali je pogodio prečku.

12. minut - Već peti faul "orlova"...

12. minut - Aksentijević je bacio loptu preko celog terena, a Simić je glavom poslao pored gola.

12. minut - ŠANSA za SRBIJU! Naši igrači su iskoristili grešku rivala da stvore još jednu priliku, Perić je odlično namestio šut Rajčeviću, koji je iz sjajne pozicije tukao pravo u golmana Igitu.

10. minut - Pokušaj Tomića - šutirao je svom čuvaru kroz noge, ali je lopta otišla za malo pored gola.

7. minut - GOOOLLL - 0:1 - ŽAMANKULOV! Daglas Kosta je izveo slobodan udarac, Aksentijević je odbranio, lopta je došla do Žamankulova na šest metara, Kazahstanac je ostao bez bloka i takvu šansu nije propustio.

7. minut - Kapiten Perić dobija žuti karton, sada je u faulovima 3:3.

6. minut - ŠANSA za SRBIJU! Kocić je "izvukao" kontru, lopta je na desnom krilu došla do Ramića, koji je šutirao i pogodio spoljnji deo mreže.

5. minut - Fauliran je Aksentijević... To je već treći faul Kazahstanaca.

5. minut - Žestok ritam utakmice na početku. Igra se spuštenog garde na obe strane.

4. minut - VELIKA ŠANSA za SRBIJU! Kocić je izveo prekid, dodao je do Rajčevića, koji iz tri pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu. Jednom mu je odbranio golman Igita, jednom je pogodio kazahstanskog igrača, da bi na kraju, iz najpovoljnije pozicije, tukao preko gola.

4. minut - Golman Aksentijević beleži dve odbrane u istom napadu Kazahstanaca. Nastavlja seriju uspešnih intervencija iz duela sa Italijanima.

2. minut - STATIVA! Rajčević je opalio iz daljine, Igita je bio savladan, ali je lopta pogodila stativu!

1. minut - Utakmica je počela!

17:58 - Kapitenu Srbije Marku Periću danas je rođendan. Za poklon je poželeo plasman u polufinale...

17:56 - Intoniraju se himne..

17:55 - "Orlovi" ponovo imaju podršku s tribina

17:51 - Zagrevanje naših

17:44 - Igita - najbolji golman sveta, ali sjajan i u polju

Golman kazahstanske reprezentacije Leo Igita ne samo što je sjajan u čuvanju mreže, već je odličan i na lopti.

Igita je dve godine zaredom proglašen najboljim golmanom sveta, a poznat je i po tome što aktivno učestvuje u igri.

Igita je samo jedan od naturalizovanih Brazilaca u reprezentaciji Kazahstana.

17:40 - Sudije...

Utakmicu sude Kamil Četin iz Turske, Mark Birket iz Engleske i Vladimir Kadikov iz Rusije.

17:34 - SASTAVI:

17:30 - Zavirite u svlačionicu "orlova"...

"Orlovi" su do eliminacionih borbi stigli kao drugoplasirani u Grupi A posle dva remija, sa Slovenijom (2:2) i Italijom (1:1).

Kazahstan je bio najbolji u Grupi B pošto je odigrao nerešeno sa Rusijom (1:1) i savladao Poljsku (5:1).

"Srećni smo što smo zasluženo u četvrtfinalu gde nam je mesto, a očekuje nas sada veoma težak meč sa Kazahstanom. Biće to taktički i fizički veoma zahtevna utakmica", rekao je srpski selektor Goran Ivančić.

Pobednik današnjeg duela između Srbije i Kazahstana igraće u polufinalu 8. februara sa boljim iz meča Španija - Ukrajina (utorak, 21.00).

U preostala dva četvrtfinala sastaju se: Slovenija - Rusija (danas, 21.00) i Portugal - Azerbejdžan (utorak, 18:00).

Naša reprezentacija je igrala sa Kazahstanom pre dve godine na EP u Beogradu, gde su gosti ubedljivo pobedili u borbi za treće mesto - 5:2.

(Kurir.rs/Kurir sport)

KURIR SPORT: Sa navijačima lakše, bez Kange teže. Ovako će Zvezda nadomestiti njegov izostanak