(VIDEO) SPEKTAKULARNO POLUFINALE: Španija posle penala pobedila Kazahstan i za titulu će se boriti sa Portugalom

DRAMA U LJUBLJANI

Futsal reprezentacija Španije pobedila je Kazahstan posle penala i plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Ljubljani.

Posle nezapamćene drame u fantastičnom polufinalu, "crvena furija" će titulu osvojenu pre dve godine u Beogradu braniti u subotu (20.45) protiv Portugala. koji je ranije danas savladao Rusiju (3:2):

Španija - Kazahstan 5:5 (4:4, 2:1), penalima 3:1

Meč u "Stožicama" pred skoro 6.000 gledalaca bio je pun preokreta, a na kraju su više sreće imali Španci.

Kazahstan, koji je u četvrtfinalu eliminisao Srbiju, poveo je preko Tajnana, ali je "furija" do poluvremena uspela da povede 2:1 zahvaljujući autogolu Jesenamanova i pogotku Tolre.

Golman Igita i Taku su u razmaku od 45 sekundi tresli mrežu za novo vođstvo Kazahstana (3:2), a onda su Hoselito i Pola vratili prednost na stranu aktuelnog šampiona.

Ipak, Daglas Žunior je pogotkom u 39. minutu doneo novo izjednačenje i produžetke!

Španija je i u produžecima povela, strelac je bio Migelin, a Kazahstanci su se ponovo vratili i preko Žamankulova došli do 5:5!

Penal seriju je presudila odbrana Sedana, koji je zaustavio šut Tajnana.

Tako se" furija" ponovo našla u finalu, dok će Kazahstan protiv Rusije braniti bronzu, osvojenu u Beogradu.

Španija je osvojila sedam titula na prethodnih deset kontinentalnih šampionata, dok je Portugal tek drugi put u finalu i nikada nije bio prvak Evrope.

Ovo će biti repriza finala iz 2010. kada je "furija" pobedila 4:2.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto. EPA/IGOR KUPLJENIK)