(VIDEO) LAJPCIG ODLOŽIO SLAVLJE BAVARACA: Bajern poražen na gostovanju nakon velikog preokreta

spektakl u Nemačkoj

Fudbaleri Lajpciga savladali su Bajern rezultatom 2:1 u poslednjem meču 27. kola nemačke Bundeslige i na taj način odložili slavlje Bavaraca.

Minhen je danas očekivao proslavu titule u Bundesligi ali ekipa Lajpciga se postarala da se ceremonija odloži bar za još sedam dana.

Lajpcig je jednostavno bio bolji protivnik na terenu i zasluženo odneo sva tri boda.

Iako su Bavarci poveli golom Vagnera već u 12. minutu, domaćini se nisu predavali.

Najpre su preko Keite u 37. minutu poravnali rezultat, a za potpuni preokret bio je zadužen Verner. On je zatresao mrežu branioca trofeja u 56. minutu.

Do kraja Lajpcig je imao još nekoliko šansi da uveća prednost, ali rezultat je ipak ostao nepromenjen.

Bajern će u narednom kolu imati priliku da na svom terenu overi titulu i nadamo se da im tada Borusija Dortmund neće pokvariti veselje.