(VIDEO) PENAL, PREKIDI I LUDOVANJE GROBARA: Partizan golovima Ožegovića i Tavambe savladao Bačku

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su 2:1 (1:0) golovima Ognjena Ožegovića iz jedanaesterca u četvrtom i Leandra Tavambe u 78. minutu kao gosti Bačku, za koju je pogodak postigao Micić u 84. minutu.

Meč 29. kola Superlige Srbije bio je uzbudljiv već na startu kada je Ožegović bio brži od golmana Jevrića, koji ga je oborio u kazmnenom prostoru. Napadač Partizana potom je sam zatresao mrežu.

Pet minuta kasnije Đerlek je postigao gol, ali je sudija Piper sa pomoćnicima procenio da je fudbaler Partizana bio u ofsajd poziciji, pa pogodak nije priznat.

Zatim je usledio poduži prekid koji su izazvali navijači Partizana. Oni su topovskim udarima i petardama gađali rezerne fudbalere i stručni štab Bačke, koji su ušli u teren. Posle gotovo deset minuta meč je nastavljen.

Na terenu Partizan je imao više od igre, sve dileme oko pobednika rešene su u 78. minutu kada je pogodio Tavamba.

Sve što su gosti do kraja meča uradili je smanjenje rezultata posle dobre akcije Lukovića, koju je golom krunisao Micić.

Crno - brli su zasluženo pobedili, pa se sada nalaze na drugom mestu sa 64 boda, devet manje od Crvene zvede, dok je Bačka sa 30 bodova na 12. mestu.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj meča

90. minut - Igraće se još 4 minuta

84. minut GOOOOOOOOOOOL 1:2 Micić - Luković i Mićić su izigrali odbranu Partizana i zatresli mrežu

78. minut GOOOOOOOL 0:2 Tabvamba! Marković je rponašao Miletića, koji je zatim nesebično asistirao Tavambi, a Kamerunac je rutinski zatresao mrežu

76. minut - Domaći su tražili penal, jer smatraju da je jedan fudbaler Partizana igrao rukom u kaznenom prostoru

71. minut - Ožegović je probao drugi put zu dva minuta, ali je sada uzdrmao prečku

69. minut - Novi pokušaj Ožegovića, ali bez promene rezultata

61. minut - Bakljada Grobara na kratko je ponovo prekinula meč

61. minut - Bačka se oslobodila! Radinović je dva puta probao, ali je Stojković sačuvao mrežu.

54. minut - Ožegović je ostavio loptu Đerleku, ovaj šutirao, ali pored gola

53. minut - Partizan je zapretio preko Tavambe, koji je sada probao nogom, ali je Šuljagić još jednom bio uspešniji

50. minut - Solidna prilika za Bačku, ali Luka Mićić nije bio precizan

48. minut - Spiker na stadionu, još jednom je upozorio navijače Partoizana da ne koriste pirotehniku i ne ubacuju petarde i topovske udare na teren i među druge gledaoce

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+8. minut - Kraj prvog poluvremena

45+8. minut - Probao je Zdjelar, ali je lopta otišla preko gola

45+8. minut - Luković je šutirao, ali je vrhunski odreagovao Vladimir Stojković i poslao loptu u korner

41. minut - Đerlekov šut je bio izblokiran, a kada je probao Zdjelar lopta je otišla kraj gola

37. minut - Janković se stuštio u kazneni prostor rivala, ali mu je Mićić oduzeo loptu

34. minut - Gužva pred golom Bačke posle centaršuta Vulićevića, ali je Bjeloš intervenisao ispred Ožegovića

29. minut - Najbolja prilika za crno-bele posle vođstva. Tavamba je glavom pokušao da duplira rezultat Partizana, ali lopta završava u naručju golmana Bačke.

26. minut - Pokušavaju fudbaleri Bačke nekako da dođu do gola crno-belih, ali sve u vodu pada na oko 20 metara od Stojkovića.

20. minut - Utakmica je konačno nastavljena!

18. minut - Golman Bačke Jevrić ne može da nastavi meč. Povredio se prilikom sudara sa Ožegovićem i ne može dalje, na nosilima je napustio teren. Zameniće ga Šuljagić.

12. minut - Igrači Bačke i stručni štab pobegli su sa klupe zbog navijača Partizana koji su ih zasuli petardama i topovskim udarima. Utakmica je prekinuta dok se ne smire navijači crno-belih

9. minut - Partizanu je poništen gol! U ofsajdu je bio Đerlek

4. minut - GOOOOOOOOOOL 0:1, Ožegović! Napadač Partizana realizovao je penal

2. minut - Penal za Partizan! Ožegović je posle pasa pantića u prostor stigao do lopte pre golmana Baćke Jevrića

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Bačka Palanka, Stadion: „Slavko Maletin Vava“, Sudija: Petar Piper

OFK BAČKA: Jevrić - Dimitrijević, Ilić, Bjeloš, Varga - F. Bajić, Đorić - Švonja, Mićić, Luković - Jovanović. Trener: Zvezdan Milošević.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić - Zdjelar, Pantić, Đerlek, Janković - Tavamba, Ožegović. Trener: Miroslav Đukić.

Trener Partizana Miroslav Đukić rekao je da se nada da će njegovi fudbaleri nastaviti sa dobrim rezultatima i protiv Bačke u narednoj prvenstvenoj utakmici.

"Nadam se da ćemo nastaviti tamo gde smo stali, nastaviti pobednički niz i kontinuitet. Igraćemo protiv kvalitetnog rivala i čeka nas težak zadatak, ali nam važi samo pobeda i od prvog minuta ćemo jurišati na tri boda. Očekujem feštu i da svi uživaju u fudbalskoj predstavi", rekao je Đukić.

Trener fudbalera Bačke Zvezdan Milošević rekao je da se nada bar remiju sa Partizanom.

"Želimo da budemo dovoljno dobri na utakmici da nam to da za pravo da očekujemo dobar rezultat, a to je naravno nerešeno ili pobeda za nas", rekao je Milošević.