(VIDEO) GOLEADE U RIMU I LONDONU: Srpski Lacio pobedio Salcburg, Arsenal deklasirao CSKA

LIGA EVROPE

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu u Londonu CSKA iz Moskve sa 4:1, u prvoj utakmici četvrtfinala Lige Evropa.

U sve četiri utakmice vešeras su pobedile domaće ekipe.

Arsenal je poveo u devetom minutu golom Arona Remzija, a izjednačio je Aleksandar Golovin u 15. minutu. Novu prednost domaćem timu doneo je Aleksandar Lakazaet u 23. minutu iz jedanaesterca, a pet minuta kasnije svoj drugi gol na meču postigao je Remzi. Konačan rezultat postavio je Lakazet u 35. minutu.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu lisabonski Sporting sa 2:0. Koke je doneo prednost Atletiku već u prvom minutu, a pobedu je obezbedio Antoan Grizman u 40. minutu.

Lacio je na svom terenu u Rimu pobedio Salcburg sa 4:2.

Lacio je poveo golom Senada Lulića u osmom minutu, a izjednačio je Valon Beriša u 30. minutu iz penala. Domaći su poveli u 49. minutu golom Marka Parola, a novo izjednačenje doneo je Takumi Minamino u 71. minutu. Pobedu Laciju obezbedili su Felipe Anderson i Ćiro Imobile golovima u 74. i 77. minutu.

Za Lacio su igrali Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta, koji je upisao asistenciju kod prvog gola.

Lajpcig je kao domaćin pobedio Marsej golom Tima Vernera u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena.

Revanš utakmice igraju se narednog četvrtka, 12. aprila.

(Beta, Foto: Reuters)