(VIDEO) PROMAŠAJ SEZONE U PREMIJER LIGI: Velbek se obrukao, pa doneo pobedu Arsenalu protiv Sautemptona

TADIĆ ODIGRAO CEO MEČ

Fudbaleri Arsenala posle mnogo uzbuđenja pobedili su Sautempton 3:2 (2:1) u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Meč je obeležio igrač "tobdžija" Deni Velbek, koji je u 78. minutu promašio nemoguće, a samo tri minuta kasnije bio precizan i doneo trijumf ekipi Arsena Vengera, i to svojim drugim golom!

Gosti na "Emiratima", za koje je ceo meč odigrao srpski reprezentativac Dušan Tadić, poveli su u 17. minutu preko Longa, ali je ipak Arsenal na odmor otišao sa prednošću zahvaljujući pogocima Obamejanga u 29. i Velbeka u 38. minutu.

"Sveci" su uspeli da u 73. minutu izjednače golom Ostina, koji je u igru ušao samo minut pre toga.

Onda je na scenu stupio Velbek i doneo domaćinu ceo plen.

Na kraju su oba rivala meč završila sa desetoricom, jer su isključeni Stivens iz Sautemptona i Elneni iz Arsenala. Frku su započeli Stivens i Vilšer, koji se ipak izvukao i prošao bez kazne, a posle opšte gužve, sudija Mariner je pokazao dva crvena kartona.

Arsenal je šesti na tabeli sa 54 bodova, dok je Sautempton ostao na 28 bodova i nalazi se na 18. poziciji, prvoj ispod crte za ispadanje, sa tri boda manje od 17-plasiranog Kristal palasa.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)

(VIDEO) DA LI JE OVO NAJGLUPLJI ILI NAJŽEDNIJI GOLMAN NA SVETU?!