(VIDEO) REAL U SPEKTAKULARNOM MEČU PROTIV BAJERNA IZBORIO FINALE: Kraljevski klub brani titulu Lige šampiona, Bavarci teško oštećeni

Finale na vidiku

Fudbaerli Real Madrida plasirali su se u finale Lige šampiona nakon što su u ukupnom rezultatu u dva meča bili bolji od Bajerna. Druga utakmica je završena nerešenim rezultatom 2:2, dok je prvi meč Real dobio sa 2:1.

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u svoje sedamnaesto finale Lige šampiona pošto su u dva meča bili bolji od nemačkog Bajerna.

Prvi meč u Nemačkoj okončan je rezultatom 2:1 u korist Madriđana, dok je drugi meč okončan nerešeno sa 2:2.

Najpre je Kimih doveo vrlo rano Bavarce u vođstvo golom u trećem minutu na asistenciju Tolisoa, koji je bio jedan od najbolih pojedinaca u ovo meču. Samo osam minuta kasnije Benzema je glavom poravnao rezultat koji je vodio domaće u veliko finale. Pljuštalo je na sve strane od prilika, ali golmani su u prvom delu blistali.

A onda se na otvaranju drugog poluvremena dogodila situacija koja je praktično rešila pitanje finaliste. Alaba je vratio loptu golmanu Urlihu koji je pod pritiskom Benzeme prosto propustio loptu pored sebe, a Benzema je samo usmerio do gola.

Krenuli su Bavarci na sve ili ništa. Isplatilo im se već u 63. minutu, kada je bivši igrač Reala Rodrigez pogodio za novo izjednačenje. Uspeli su Madriđani da tempo igre obore na minimum, što je uticalo na to da rezultat ostane nepromenjen.

Imao je Bajern u poslednjem minutu sjajnu šansu, ali Vagner se uplašio prilike i pokušao je da loptu doda Levandovskom koji to nije očekivao.

Real čeka pobednika drugog polufinala u kome se sutra sastaju Roma i Liverpul. Englezi su slavili u prvom meču sa 5:2.

DRUGO POLUVREME:

95. minut - KRAJ!

93. minut - Čakir je produžio utakmicu za 5 minuta.

92. minut - Kolosalna šansa za Vagnera, ali ništa od gola. Ponovo Navas.

90. minut - Humels je bio najviši u skoku, ali je lopta prošla pored stative Navasa.

89. minut - Kazemiro dobija žuti karton. Ovo bi Realu bilo 16 finale. Slavili su 12 puta.

87. minut - Iz igre izlazi Marko Asensio, u igru ulazi Naćo.

86. minut - Sjajan pas Ronalda ka Bejlu, izbio je sam ispred Ulriha, ali sudija je podigao zastavicu i pokazao ofsajd.

83. minut - Iz igre izlazi Džejms Rodrigez, u igru ulazi Havi Martinez.

79. minut - Miler je udario loptu glavom, ali Navas je izvukao iz samog ugla. Lopta je posle toga otišla ponovo u korner. Odnos šuteva je 19:9 za Bajern.

78. minut - Nova prilika za Ronalda, ali Šule je intervenisao u stilu najboljih štopera. Novi korner za Real.

74. minut - Iz igre izašao Toliso, u igru ulazi Vagner.

73. minut - Sjajna odbrana Navasa. Toliso je iz voleja opalio sa nekih 5 metara, ali Kostarikanac je pokazao zašto je jedan od najboljih na pleneti.

72. minut - Izlazi iz igre Benzema, u igru ulazi Bejl. Iz igre izlazi Mateo Kovačić, u igru je ušao Kazemiro.

63. minut - GOOOOOL - Džejms Rodrigez. Navase je odbranio prvi šut, ali Kolumbijac je naleteo i pogodio kroz noge golmana Reala za ponovno izjednačenje rezultata. Rodrigez je bivši igrač Real Madrida. Sada je sigurno, neće biti produžetaka.

62. minut - Žuti karton Modrić.

57. minut - Gužva u šesnaestercu Madriđana, lopta se odbija do Riberija, on odigrava povratnu do MIlera čiji šut seče štoper Varan.

54. minut - Još jedan nemoguć promašaj. Ronaldu je lopta došla sa leve strane, šutnuo je na prvu ali preko gola. Deluje da Portugalac nije bio dovoljno koncentrisan kada je to bilo najpotrebnije.

50. minut - Strašan šut Alabe sa nekih 20 metara, lopta je zakačila Varana, ali je Navas ponovo izašao kao pobednik.

46. minut - GOOOOL - Benzema! Toliso je vratio loptu svom golmanu Urlihu koji se nije najbolje snašao sa loptom, ona je prosto pršla pored njega, a Benzemi nije bilo teško da pogodi na prazan gol.

PRVO POLUVREME:

46. minut - Kimih je centrirao, lopta je pogodila u ruku Marsela, ali sudija nije pokazao na penal! U nastavku Levnadosvki je došao do lopte, ali nije šutirao na pravi način.

45. minut - Sudija Čakir je produžio prvo poluvreme za jedan minut.

44. minut - Toliso je opalio sa 20 metara, lopta je završila tik pored stative Navasa.

42. minut - Tempo igre je značajno opao, niko ne želi da rizikuje previše do kraja poluvremena.

39. minut - Odlična odbrana Ulriha. Ronaldo je je zavrnuo loptu na levu nogu i šutnuo sa ivice šenaest po zemlji. Golman Bajerna je loptu poslao u korner posle odbrane.

33. minut - Rodrigez je promašio nemoguće. Levandovski je šutirao, lopta se odbila do Kolumbijsca koji je promašio prazan gol sa dva metra.

31. minut - Nova odlična šansa za Bajern. Miler se okrenuo u šutnuo sa 5 meatra, ali Navas je bio na mestu i lopta mu je prosto upala u ruke.

28. minut - Sjajna šansa za Real! Marselo je probio sa leve strane i pokušao da zavrne loptu u srce šesnaesterca, ali odbrana je reagovala na pravi način i izbacila loptu na vreme.

23. minut - Drugu šut Ronalda na meču, ovog puta manje precizno. Lopta je prošla visoko preko stative.

22. minut - Kimih je centrirao, najviši u skoku bio je štoper Humels, ali Navas je bio na visi zadatka.

17. minut - Levandovski je fauliran u šenaestercu domaćina, Bavarci traže penal, ali sudija pokazuje da se igra nastavi.

11. minut - GOOOOL - Benzema! Francuz je pogodio glavom sa dva metra od gola Bavaraca. Čak 28 dodavanja bilo je pre ovog postignutog gola. Samo Dinjeov gol za Barselonu je imao jedno dodavanja više, što je rekord Lige šampiona.

6. minut - Prva šansa za Real Madrid, Benzema nije bio precizan.

3. minut - GOOOOL - KIMIH! Pokušao je Miler, na mestu je bio Navas, ali je naleteo iz drugog plana reprezentativac Nemačke i doveo Bavarce u vođstvo.

20:44 - Meč prati naravno i prvi čovek Real Madrida Florentino Perez.

20:43 - Sjajan transparent domaćih navijača. Koreografija svetska!

20:31 - Fudbaleri Reala su izašli na zagrevanje.

20:30 - Santijago Bernabeu je dupke pun, navijači očekuju spektakl!

20:17 - Navijači Bajerna su na svojim mestima

19:56 - Ronaldo je raspoložen

Najbolji fudbaler Reala sa osmehom je stigao na stadion "Santjago Bernabeu". S razlogom, jer njegov tim ima odličan rezultat pred revanš polufinala LŠ.

19:53 - Bajern u očekivanom sastavu, ali oslabljen

Nema u timu Bajerna povređenog Robena, pa je sastav koji je izdiktirao Hajnkes očekivan

19:51 - Poznat je sastav Reala

Zidan je pripremio jedno iznenađenje gostima, u startnih 11 je Kovačić, a Kazemiro je na klupi.

19:47 - Navijači Reala priredili su spektakularan doček svojim igračima uoči revanša

19:42 - Navijači Bajerna su od ranih jutarnjih sati okupirali centar Madrida

OPŠIRNIJE OVDE

„Kraljevski klub“ slavio je u Minhenu s rezultatom 2:1, a Zinedin Zidan imao je specijalnu pripremu za tu utakmicu. Tražio je u specijalnom zahtevu od UEFA da njegovi igrači igraju u crnim, a ne u belim dresovima, istim onim u kojima su prošle godine eliminisali Bavarce. Sujeverje je pokazao i u izboru hotela, avionske posade s kojom je putovao, hranom koju su jeli igrači na dan utakmice... Nemci to sigurno neće praktikovati u Madridu, u utorak, 1. maja.