SERGEJ POGODIO, ALI NEDOVOLJNO: Krotoneu bod za opstanak, Lacio sve dalji od Lige šampiona (VIDEO)

u elementu

Fudbaleri Krotonea i Lacija odigrali su danas nerešeno 2:2, u utakmici pretposlednjeg, 37. kola italijanske Serije A.

Lacio je četvrti na tabeli sa 72 boda, odnosno ima tri boda više od petoplasiranog Intera, dok je Krotone na 18. poziciji sa 35 bodova koliko ima i SPAL, koji je jedno mesto iznad zone ispadanja.

Senad Lulić je doneo prednost Laciju u 17. minutu, izjednačio je Simi u 29, a potom je Krotone u 61. minutu pogotkom Fedrika Čičerinija preokrenuo rezultat. Bod Laciju doneo je srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić tri minuta kasnije.

Lacio u poslednjem kolu dočekuje Inter, dok Krotone gostuje Napoliju.

Fudbaleri Kjeva su u gostima slavili protiv Bolonje sa 2:1. Bolonja je na 13.

mestu na tabeli sa 39 bodova, dok je Kjevo mesto ispod sa dva boda manje.

Pobedu u gostima upisao je i Kaljari koji je sa 1:0 bio bolji od Fiorentine. Jedini gol na meču postigao je Leonardo Pavoleti. Fiorentina pred poslednje kolo zauzima osmo mesto sa 57 bodova, dok je Kaljari na 16. poziciji sa 36.

Istim rezultatom slavio je i Udineze u gostima protiv Verone, a strelac je bio Antonin Barak. Udineze je na 15. mestu sa 37 bodova, dok je Verona pretposlednja sa 25 bodova i naredne sezone će igrati u drugoj ligi.

Fudbaleri Torina su na svom terenu pobedili SPAL sa 2:1. Torino je deseti sa 51 bodom, dok SPAL-u predstoji velika borba za opstanak pošto je na 17. mestu sa 35 bodova, koliko ima i Krotone.