PARTIZAN SPASAO SEZONU: Crno-beli posle preokreta pobedili Mladost i osvojili treći uzastopni, a ukupno 15. Kup (KURIR TV)

JANKOVIĆ I ZDJELAR DONELI TROFEJ

Fudbaleri Partizana pobedili su lučansku Mladosti u Surdulici u finalu Kupa Srbije - 2:1 (1:1).

Crno-beli su trofej u Kupu osvojili treću godinu zaredom, a ukupno 15. put.

Mladost je povela u 21. minutu. Jovanović je na desnom krilu proigrao Bogdana Miloševića, koji je centrirao po zemlji, loptu je zakačio Jevtović i poslao je pravo na glavu Tumbaseviću, a on preciznim udarcem zatresao mrežu.

Radost Lučanaca trajala je samo deset minuta, jer je u 31. Janković sjajno izveo slobodan udarac i izjednačio.

Konačan rezultat postavio je Zdjelar u 62. minutu. Posle kornera sa leve strane, Jevtović je loptu prebacio sa prve na drugu stativu, gde je Zdjelar ostao sam, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Mladost je u 96. minutu mogla do izjednačenja i produžetaka, ali je Trifunović za tren zakasnio da loptu ubaci u mrežu.

Sudija Majo Vujović, koji odlazi u penziju posle ovog meča, u poslednjim trenucima pokazao je žuti, pa crveni karton fudbaleru Mladosti Pejoviću, verujući da ga je namerno pogodio loptom.

Ovo je prvi trofej u trenerskoj karijeri Miroslava Đukića u njegovoj, izvesno je, poslednjoj utakmici na klupi Partizana.

Crno-beli su osvajanjem trofeja spasli sezonu u kojoj su ostali bez šampionske krune.

Lučanci su samim plasmanom u finalu Kupa ispisali istoriju kluba, ali i dalje ostaju bez ijednog pehara.

Finalu u Surdulici prethodio je žestok okršaj zaraćenih frakcija navijača Partizana na naplatnoj rampi kod Niša.

1 / 4 Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović

90+6. minut - Tošić menja Jankovića.

90+6. minut - ŠANSA za MLADOST! Trifunović nije stigao da ubaci loptu u mrežu.

90+3. minut - CRVENI KARTON! Vujović je Pejoviću pokazao žuti karton, zatim i crveni. Vujović je procenio da ga je igraču Mladosti namerno pogodio loptom.

85. minut - Velika šansa za Partizan. Đerlek je izaša sam pred Rosića, ali mu je golman Mladosti odlično ušao u šut i odbranio.

81. minut - Još jedna izmena kod Mladosti, Golubović umesto Dimića.

78. minut - Prva izmena Đukića - Đerlek umesto Ivanovića.

74. minut - Sudija Vujović isključio je pomoćnog trenera Partizana Milijaša zbog neprimerenog ponašanja.

"PARTIZANOVCI" PROZVALI ZVEZDU PORUKOM: "Što niste u avionu slavili, 29 majki vam je..."

Aluzija je jasna - odnosi se na zapaljeni autobus prilikom proslave Zvezdine titule.

67. minut - Trifunović umesto Radivojevića - prva izmena kod Mladosti i na meču.

62. minut - GOOOLLL - MLADOST - PARTIZAN 1:2 - ZDJELAR! Posle kornera sa leve strane, Jevtović je loptu prebacio sa prve na drugu stativu, gde je Zdjelar ostao sam, pa mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

61. minut - Miletić je želeo da centrira, lopta je zakačila nekog od Lučanaca i krenula ka golu, ali je Rosić bio oprezan.

BAKLJADA LUČANACA:

POZNATA LICA U LOŽI:

52. minut - Antonov je tukao iz velike daljine, za malo neprecizno.

51. minut - Opasan napad Mladosti, Dimić je bio u blizini gola, ali nije uspeo da zahvati loptu glavom, pa je Miletić intervenisao.

BAKLJADA PARTIZANOVACA!

46. minut - Pustio je Vujović prednost posle faula nad Pantićem, Jevtović je snažno šutirao, ali je Rosić odlično intervenisao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena u sastavima.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1

BAKLJADA GROBARA!

38. minut - Šut Tavambe - pored gola.

31. minut - GOOOLLL - MLADOST - PARTIZAN 1:1 - JANKOVIĆ! Sjajno je Janković izveo slobodan udarac sa 25 metara! Remek delo za izjednačenje posle deset minuta.

27. minut - Još jedan šut Ivanovića - pored gola.

21. minut - GOOOLLL - MLADOST - PARTIZAN 1:0 - TUMBASEVIĆ! Jovanović je na desnom krilu proigrao Bogdana Miloševića, koji je centrirao po zemlji, loptu je zakačio Jevtović i poslao je pravo na glavu Tumbaseviću, a on preciznim udarcem zatresao mrežu.

20. minut - Evo i treće frakcije navijača crno-belih, stižu i "partizanovci".

20. minut - Prete i Lučanci, tukao je Pejović iz daljine.

19. minut - Najbolja prilika do sada, imao ju je Partizan, ali je Ivanović iz blizine šutirao pravo u Rosića.

18. minut - Pantić iz slobodnjaka tuče pored gola.

16. minut - Jevtović je šutirao sa distance, a golman Rosić je bio dobro postavljen.

16. minut - Partizanu je podrška stigla i iz Vukovara.

13. minut - Upomoć navijačima Mladosti sada su došli trubači! Na tribinama je fešta!

12. minut - Prvi opasan napad Mladosti, a završen je udarcem Jovanovića, koji je izblokirao Antonov. Trener Milovanović tražio je od sudije Vujovića da dosudi penal zbog navodnog igranja rukom defanzivca Partizana, ali od toga nije bilo ništa.

12. minut - Šutira Pantić, ali daleko od gola.

11. minut - I Mladost ima veliku podršku "Uranijum bojsa"

9. minut - Od tri frakcije navijača crno-belih sada su na tribinama dve.

6. minut - Prvi šut na utakmici - uputio ga je Antonov, ali bez opasnosti po gol Mladosti.

3. minut - Više od 1.000 navijača Partizana i oko 800 pristalica Mladosti

1. minut - Majo Vujović je dao znak da meč počne.

18:59 - Minut ćutanja - u čast nedavno preminule legende Partizana Dušana Trbojevića.

18:56 - Intonira se himna "Bože prvade"!

Fudbaleri izlaze na teren uz "Marš na Drinu"

Izlazak na teren Đukića i saradnika

SASTAVI:

MLADOST: Rosić - B. Milošević, N. Milošević, Šatara, Pešić - Pejović, Tumbasević, L. Jovanović, Pavlović, Dimić - Radivojević.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov - Jevtović, Zdjelar, Janković, Pantić - Tavamba, Ivanović.

BLOG UŽIVO:

18:24 - Kiša je prestala da pada

18:18 - Grobari Vujoviću: Završićeš kao Obradović

Dok se sudijska ekipa zagreva, navijači Partizana skandiraju glavnom arbitru Maji Vujoviću: Završićeš kao Obradović.

Podsetimo, sudija Srđan Obradović je uhapšen zbog sumnje da je "zloupotrebio službeni položaj" posle niza sumnjivih situacija na utakmici Spartak - Radnički.

18:09 - Majo Vujović sudi finale, pa ide u penziju

Novosadskom sudiji Maji Vujoviću povereno je finale Kupa.

Bilo je nagoveštaja da će Vujović u penziju po završetku superligaške sezone, ali je dobio priliku da "odsvira" još jedan meč.

Vujovićević pomoćnici u Surdulici biće Svetozar Živin, Darko SAvović i Srđan Milutinović. Dodatne sudije biće Novica Anđelovski i Zoran Široki.

18:08 - Put do finala

Mladost je na putu do finala savladala Radnički u Beogradu (1:0), Proleter kod kuće (5:1), Vojvodinu u Novom Sadu (1:0) i u polufinalu Mačvu - posle 1:1 u Šapcu, u Lučanima je bilo 4:0.

Partizan je bio bolji od Rtnja u Boljevcu (3:0), Rada u Humskoj (3:0), Javora u Ivanjici (2:0), da bi u polufinalu posle poraza od Čukaričkog na Banovom brdu 2:4, u revanšu uspeo da anulira zaostatak i domogne se finala golom Saše Ilića u finišu - 2:0.

18:04 - Surdulica pod opsadom

Surdulica je pod opsadom. Nekoliko stotina pripadnika Žandarmerije i policije je raspoređena duž puta i oko stadiona. Na ulazu u grad je postavljen kontrolni punkt gde se zaustavlja svako vozilo.

18:01 - Milovanović: Istorijska utakmica za Mladost

Trener Mladosti Nenad Milovanović rekao je da je utakmica protiv Partizana u finalu Kupa Srbije istorijska i obećao i više od maksimuma kako bi njegova ekipa iznenadila favorita.

"Istorijska utakmica za Mladost koja nikad nije igrala finale Kupa. Sam ulazak u finale je veliki uspeh kluba, a pre svih igrača koji su došli dotle. Ovo je super za promociju kluba i mesta. Nadam se najboljem i obećavam da će svi dati preko maksimuma jer su igrači svesni koliko ovo znači za ovaj kraj i sve ljude. Poštujemo Partizan, favorit je", rekao je Milovanović

"Daćemo sve od sebe, pružiti maksimalno i igrati kuražno sa Partizanom, bez obzira na to što su svi svesni kvaliteta protivnika. Imamo pravo na nadu i optimizam. Očekujem spektakl, praznik fudbala", kazao je Milovanović.

Po njegovim rečima, Mladost i Partizan se dobro poznaju.

"Partizan je podigao formu, da ne pominjem pojedinačno igrače, ima veliki fond dobrih igrača. Ako jedan nije u formi, dvojica-trojica jesu. Počeli su mnogo bolje da igraju kada je prestao pritisak. Formula protiv njih je disciplina u igri, kao i fanatična borbenost", rekao je trener Mladosti.

Milovanović neće moći da računa na Obijoru Oditu koji je polomio stopalo, a rekao je da će to biti veliki hendikep za lučanski klub.

17:54 - Đukić: Da pobedom zaokružili uspešnu sezonu

Trener Partizana Miroslav Đukić je u najavi finala Kupa rekao:

"Svesni smo važnosti utakmice. Ulazimo ambiciozno jer bismo pobedom zaokružili uspešnu sezonu. Neće biti lako, očekuje nas težak posao, ali pokušaćemo da osvojimo Kup. Imamo šansu da turbulentnu sezonu učinimo uspešnom"

Trener crno-belih navodi mane terena u Surdulici, ali ne traži izgovore, već se pita da li je odluka da se igra na njemu plod kontinuiteta ili nekog drugog interesa.

"Teren je mali, ali moramo se prilagoditi, nema kukanja ni jadikovanja. Svesni smo terena, ali nema izgovora. Ako je ideja da se igra u manjim sredinama, to bi trebalo da se radi u kontinuitetu, a sledeće godine ćemo videti da li će ga biti ili je iz nekog drugog razloga odabrana Surdulica", rekao je Đukić.

Kako navodi, neće imati problem da poput Ivana Tomića pre dve godine priđe protivničkom igraču (Nemanji G. Miletiću prim. aut) i nagovesti da bi voleo da ga gleda u Partizanu.

"Uvek treba čestitati igraču koji dobro igra i ne bih imao problrm mu priđem i kažem mu da bih voleo da ga vidim u Partizanu", dodao je Đukić.

17:46 - Vulićević: Svi smo svesni važnosti

Kapiten Partizana Miroslav Vulićević kaže da crno-bele očekuje velika borba u finalu Kupa i da će se potruditi da ne dozvole iznenađenje.

"Očekuje nas 90 minuta teške utakmice. Igramo za trofej u najmasovnijem takmičenju i nećemo dozvoliti iznenađenje. Partizan uvek može više, ali ako ovojimo Kup biće ovo uspešna sezona. Ko god istrči na teren daće više od 100 posto, znamo šta znači Kup i osvajanja trofeja", rekao je Vulićević.

Prema njegovim rečima, svi u taboru crno-belih su svesni važnosti utakmice.

"Svi igrači su svesni važnosti meča Imam četiri trofeja, ali to nema značaj za to ovu utakmicu. Nekom će biti prvi trofej, a Saši Iliću ko zna koji, a učinićemo da mu priredimo još jednu radost. On svima nama znači na terenu i svlačionici. Ne moženo da zamislimo prozivke bez njega, on na pravi nacin prezentuje dres Partizana. Neizmerno nam je drago što je ostao u Partizanu i telo ga dobro služi", rekao je Vulićević.

Kako navodi, Mladost zaslužije da igra finale Kupa, ali da su crno-beli spremni za okršaj.

"Oni imaju ekipu za plej-of i zaslužiju plasman u finale. Neško je trener sa velikim iskustvom, igraju specifično, ali stručni štabr nam je predočio njihov kvalitet. Radivojević, Pavlović, Tumbasević su im glavna snaga, Odita je tu, ali neće igrati", rekao je Vulićević.

17:40 - Nevreme u Surdulici

Na sat i po pred početak finala Kupa Surduilicu je pogodilo nevreme. Pada jaka kiša.

Današnjem finalu prethodila je žestoka tuča dve frakcije navijača Partizana kod naplatne rampe na auto-putu nadomak Niša.

Crno-beli su trofej u Kupu osvajali 14 puta, a sada žele da i treći put zaredom podignu taj pehar.

Lučanci bi, u slučaju trijumfa nad Partizanom, osvojili prvi trofej u istoriji.

Partizan i Mladost odigrali su do sada četiri meča u Kupu, a crno-beli imaju stoprocentan učinak:

(1/8 finala, prvi meč), 9.9.1992. u Lučanima, Mladost – Partizan 1:2;

(1/8 finala, revanš meč), 29.9.1992. u Beogradu, Partizan – Mladost 4:0;

(1/8 finala, prvi meč), 27.9.1995. u Lučanima, Mladost – Partizan 1:2;

(1/8 finala, revanš meč), 18.10.1995. u Beogradu, Partizan – Mladost 5:0.

Ovi rivali ove sezone sastali su se dva puta u Superligi. Partizan je dobio oba meča i nastavio niz koji sada iznosi šest uzastopnih pobeda nad Lučancima.

Crno-beli su u septembru prošle godine pobedili u Humskoj 3:0, a u februaru u Lučanima 2:1 posle preokreta u finišu.

Partizan je Superligu završio kao vicešampion, a Mladost kao drugoplasirana u plej-autu.