PARNI VALJAK U TREĆOJ BRZINI KRENUO KA EVROPI: Partizan na premijeri nove sezone razbio Rudar u Nikšiću (KURIR TV)

kvalifikacije za ligu evrope

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti u Nikšiću ekipu pljevaljskog Rudara 3:0 (1:0) u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

1 / 7 Foto: Starsport©

Izabranici trenera Miroslava Đukića su prilično neubedljivo odigrali prvih 45. minuta, ali su minut pre kraja prvog dela poveli posle penala koji je realizovao Marko Jevtović. Prethodno je Nemanja Nikolić oboren posle starta Živkovića.

Ono što nisu realizovali u prvom fudbaleri Partizana uspeli su na startu drugog poluvremena. Sa dva brza gola ne samo da su obezbedili trijumf i veliku prednost u dvomeču sa timom iz Crne Gore nego su potpuno slomili otpor formalnog domaćina koji zbog neadekvatnog stadiona igra u Nikšiću. Najpre je u 50. minutu posle asistencije odličnog Šehovića mrežu zatresao Suma, a sedam minuta kasnije razantnim udarcem sa 16-17 metara pogodio je Rikardo.

Revanš me se igra narednog četvrtka u Beogradu.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

87. minut - Suma se ipak vratio na teren, znači nije ništa ozbiljno...

83. minut - Suma se žali na povredu. Lekarski tim Partizana je u terenu

77. minut - Probao je Kosović posle kornera, ali bez uspeha

65. minut - Popustio je malo Partizan sa pritiskom

57. minut - GOLLLLLLLLLL0:3, Rikardo! Evo ga i treći pogodak za crno-bele! Rikardo Gomeš je postigao prvenac snažnim udarcem sa 16-17 metara!

50. minut - GOOOOOOOOOOOOOL 0:2 Suma! Sjajna asistencija Šehovića i gol Sume

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - GOOOOOOL 0:1 - Jevtović je rutinski prevario Radovića

43. minut - Penal za Partizan! Nemanja Nikolić je oboren posle starta Žikovića

41. minut - KAKVA ŠANSA! Šehović! Levi bek Partizana je izleteo u šesnesterac Rudara, prihvatio centaršut, izašao sam ispred golmana Rudara i šutirao pravo u njega

36. minut - Enake je lepo prošao po strani, centrirao, ipak Nikolić je bio "kratak"

27. minut - Probao je Rkrado, ali nije ugrozio gol Rudara

23. minut - Centaršut Enakea sa desne strane, slabo, pravo u golmana Radovića

20. minut - Nema Partizan željeni protok lopte, Nikolić i Rikardo su odsečeni

8. minut - Zečević je natrčao na loptu posle kornera, šutirao je sa 20 metara, ipak daleko od gola Stojkovića

4. minut - Prvi put na utakmici, probao je Đalović posle kornera, ali je jedva zahvatio loptu i ona je samo doskakutala do Stojkovića

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Stadion Sutjeske u Nikšiću Kapacitet: 5.200 mesta Sudija: Stjuart Atvel (Engleska)

RUDAR: Radović - Pešukić, Živković, Mitrović, Sekulić - Sopo, Golubović, E. Kuč, Bošnjak, Zečević, Đalović. Klupa: A. Kuč, Kotorac, Vuković, Macanović, Janketić, Mićunović, Tomašević.

PARTIZAN: Stojković – Enake, Valijente, Marković, Šehović – Jevtović, Zdjelar, Suma, Pantić – Nikolić, Gomeš. Klupa: Kljajić, N. R. Miletić, N. G. Miletić, Kosović, Jankovič, Đerlek, Ožegović.

Sastavi:

Beogradski crno-beli su favoriti u ovom duelu, ali daleko od toga da ekipu trenera Miroslava Đukića očekuje lak zadatak u Crnoj Gori.

"Došli smo u Nikšić da započnemo evropsko putešestvije. Očekuje nas težak meč, ali sigurno da ćemo sve učiniti da prođemo dalje, jer imamo velike ambicije ove sezone. Imamo dobru ekipu, možemo da napravimo ozbiljne stvari u Evropi, pa ćemo učiniti sve da napravimo dobar rezultat već ovde protiv Rudara", rekao je Miroslav Đukić pred meč.

Prošle sezone crno-beli su stigli do šesnaestine finala i ambicije su ove sezone iste. Tim je umnogome izmenjen.

Duel Partizana i Rudara igra se od 20.15 časova u Nikšiću.