CRNO-BELI JEDVA SLOMILI LITVANCE: Partizan pobedio Trakaj autogolom sa igračem više! Grobari terali Đukića i upravu (KURIR TV)

MINIMALAC PRED PUT U LITVANIJU

Fudbaleri Partizana stekli su u Humskoj minimalnu prednost protiv Trakaja 1:0 (0:0) za revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, koji će se sledećeg četvrtak igrati u Litvaniji.

Crno-belima je pobedu doneo igrač Trakaja Justinas Januševski, autogolom u 57. minutu.

Gosti su četiri minuta ranije ostali bez isključenog Modestasa Vorobjovasa, koji je drugi žuti karton dobio zbog žestokih protesta. Uprkos tome, Partizan u nastavku meča nije uspeo da uveća vođstvo.

Utakmicu je obeležilo nezadovoljstvo navijača sa svih tribina, koji su od pre početka meča, a naročito glasno na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, skandirali "Đukiću, odlazi" i "Uprava napolje". Uprkos pobedi, isti povici čuli su se i po završetku meča.

Bes "grobara" najbolje oslikava igru Partizana.

Jalovo, jalovo, jalovo... Baš kako su crno-beli odigrali u nedelju u Surdulici, gde su poraženi od Ranika na prvenstvenoj premijeri (0:1), nastavili su večeras na svom stadionu protiv Trakaja.

Crno-beli su i večeras imali inicijativu od starta, ali bez završnice. U prvom poluvremenu bolje šanse imali su gosti. U 19. i 20. minutu stvorili su dve prilike, jedine na utakmici. Prvo je Osipov ostao sam posle kornera, ali se spetljao, a odmah zatim Kazlauskas je šutirao za malo pored gola.

Onda je u uvodu drugog poluvremena sve rešeno. Vorobjovas je isključen, Januševski je postigao autogol.

Istina, do kraja su fudbaleri Partizana imali nekoliko šansi da uvećaju prednost, preko Ivanovića i Rikarda Gomeša, pokušavao je i Suma udarcima sa distance, ali se rezultat nije promenio.

Pobednik ovog dvomeča igraće u trećem kolu sa boljim iz duela Nordsjiland - AIK. Danci su danas pobedili takođe sa 1:0.

"Čestitam ekipi na smirenosti, nije lako igrati u ovakom ambijentu", počeo je Miroslav Đukić komentar za Arenu sport posle meča.

Govoreći o Trakaju, rekao je:

"Nisu ovo Indijanci kao što se misli, već organizovana ekipa sa dobrim kontranapadom. Veoma bitna pobeda, koja nam daje šansu u revanšu. Sigurno da nije sve bilo kako treba, ali ekipa je uspela da sačuva mir da traži pobedu. To je Evropa. I pored negativnog ambijenta uspeli smo da pobedimo".

Zamoljen da prokomentariše povike sa tribina, "Đukiću, odlazi", trener Partizana je rekao:

"Ja sam radnik Partizana, ja ne donosim odluke, ja samo radim svoj posao".

90. minut - Dobar udarac Rikarda Gomeša, za malo preko gola.

85. minut - VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Enake je centrirao, a Rikardo se spetljao iako usamljen na samo nekoliko metra od gola.

81. minut - Saša Ilić umesto Ivanovića.

77. minut - Šut Sume.

75. minut - Janković je dobio žuti karton zbog simuliranja, usledili su protesti sa klupe Partizana, pa je jedan od pomoćnika isključen.

68. minut - Janković je zamenio Pantića.

67. minut - Dobar šut Zdjelara, Švedskauskas brani.

63. minut - Šut Rikarda glavom, ali ništa.

62. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Ivanović je izašao na golmana Švedskauskasa, koji je uspeo da izbaci loptu u korner.

60. minut - Kosović je dobro proigrao Sumu, koji nije dobro šutirao.

57. minut - 1:0 za PARTIZAN! AUTOGOL JANUŠEVSKOG! Posle kornera sa desne strane, lopta je pogodila Januševskog i odsela u mreži.

53. minut - CRVENI KARTON ZA VOROBJOVASA! Drugi žuti karton je dobio zbog žestokog protesta.

50. minut - I dalje se sa svih strana čuje: "Đukiću, odlazi" i "Uprava napolje".

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

1 / 10 Foto: Starsport©

SA SVIH TRIBINA SE ČUJE "ĐUKIĆU, ODLAZI" I "UPRAVA NAPOLJE"!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

45. minut - Pokušaj Zdjelara.

44. minut - Žuti karton za Kosovića zbog grubog starta.

44. minut - Brzo su crno-beli izveli prekršaj, Rikardo Gomeš je probio po levom krilu i ubacio loptu pred gol, ali Kosović je nije stigao.

39. minut - Rikardo Gomeš se žalio na povredu, ali se vratio u igru.

31. minut - Kao da su se crno-beli probudili u poslednjih nekoliko minuta, izveli su dva smišljena napada, ali bez završnice.

23. minut - Šut Rikarda Gomeša iz velike daljine iako je imao druga, bolja rešenja.

20. minut - ŠANSA za TRAKAJ! Kazlauskas je posle kontre šutirao sa 16 metara, za malo neprecizno.

19. minut - ŠANSA za TRAKAJ! Posle kornera sa leve strane, Osipov je ostao sam, ali je loše šutirao.

18. minut - Sada je na tribinama više od 10.000 gledalaca.

16. minut - Pokušaj Rikarda Gomeša.

14. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je Kazlauskas zbog prekršaja nad Enakeom.

13. minut - Suma hvata volej, pravo u Švedskauskasa.

12. minut - Crno-beli za sada bezidejni u napadu.

6. minut - Prva opasnost po gol gostiju. Snažno je šutirao Ivanović, Švedskauskas nije dobro reagovao, ali crno-beli nisu uspeli to da iskoriste.

1. minut - Utakmica je počela.

20:29 - Minut ćutanja za žrtve požara u Grčkoj.

20:26 - Ožegović u loži

Ognjen Ožegović je doživeo potres mozga protiv Radnika u Surdulici i ne igra danas, već meč gleda iz lože.

20:24 - "Đukiću odlazi"

Sve jači su zvižduci upućeni treneru Partizana. Čuje se glasno: "Đukiću odlazi" i "Uprava napolje".

20:23 - "Jug" pred početak meča

20:22 - Trenutno je 27 stepeni Celzijusa.

20:19 - Zvižduci za Đukića

Kada se sa razglasa začulo ime i pezime trenera Partizana Miroslava Đukića, sa Istoka su se začuli zvižduci.

20:01 - Zagrevanje crno-belih

Trener Partizana Miroslav Đukić nije mogao da računa na povređene Tošića i Ožegovića. Odlaskom Jevtovića, Đukić je sa Zdjelarom na poziciji zadnjeg veznog uparivao Đerleka, a večeras je šansu ukazao Kosoviću.

PARTIZAN (4-2-3-1): Stojković - Enake, Marković, Valijente, Šehović - Kosović, Zdjelar - Suma, Pantić, Ivanović - Gomeš

TRAKAI (4-3-2-1): Švedskauskas - Borovskij, Januševskis, Osipov, Šilenas - Kazlauskas, Jeriomenko, Vorobjovas - Čuzas, Biljaletdinov - Marazas

Sudija: Georgi Kubakov (Bugarska)

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Litvaniji.

Pobednik dvomeča u trećem, pretposlednjem kolu ide na boljeg iz duela Nordsjiland (Danska) – AIK (Švedska).

Crno-beli su na startu kvalifikacija lako prešli preko Rudara iz Pljevalja, koga su u oba meča savladali po 3:0.

Trakaj je načinio iznenađenje protiv Irtiša, koji je važio za favorita. Posle 0:0 kod kuće, Litvanci su pobedili u Irtišu 1:0.

U međuvremenu, dok su fudbaleri Trakaja odmarali tokom vikenda, crno-beli su startovali u Superligi, i to porazom od Radnika u Surdulici – 0:1.

"Sve ćemo učiniti da kod kuće obezbedimo dobar rezultat. Treba biti spreman u glavi da to ostvarimo. Ne treba očekivati da će biti lako. Svaka pobeda bez primljenog gola bi bio pozitivan rezultat", rekao je trener Partizana Miroslav Đukić i izrazio nadu da neuspeh u Surdulici nije ostavio trag na ekipi.

"Što pre želimo da pobedom izbrišemo taj neočekivani poraz u Surdulici koji nas je poljuljao. Ekipa je sposobna da se brzo prešalta i pobedom se vrati na pravi kolosek. Čim izgubite utakmicu, sumnja se u trenera i igrače. Sve se predimenzionira. Mi ne sumnjamo. Smatram da imamo dobru ekipu, koja uopšte ne igra loše. Možda u prvom poluvremenu nismo imali dovoljno šansi u Surdulici, mislili smo da ima vremena i da će neko drugi to uraditi. Posle je bilo, ali ih nismo iskoristili i to platili porazom".

Đukić ne potcenjuje Trakaj.

"Videli smo da se radi o ozbiljnoj, dobroj ekipi, koja je u progresiji. Imali su mnogo problema, ali igraju znatno bolje od kad je došao novi trener. Trakaj jeste ozbiljan protivnik".

Partizan protiv Trakaja neće moći da računa na Ognjena Ožegovića koji je imao lakši potres mozga, a van tima su još povređeni Nemanja Nikolić i Zoran Tošić.

Fudbaler Partizana Danilo Pantić rekao je da je njegova ekipa spremna za Trakaj.

"Ništa neće biti gotovo posle prve utakmice. Daćemo sve od sebe da ostvarimo pozitivan rezultat. Protivnik je spreman za ono što ga čeka u Beogradu. Moramo da budemo spremni da probijemo njihovu zatvorenu igru, što pre to bolje", rekao je Pantić.

On je kazao da bi mu bilo bitno da da gol, ali da je bitnija pobeda.

"Pred svaku utakmicu imam jasan cilj, prvo da pobedim, a potom da ostavim lični utisak. U podsvesti mi je da dam gol, ali to zaista nije bitno. Bitno je da pobedimo i pokažemo da imamo kvalitet", zaključio je Pantić.

Trener Trakaja, Španac Hoze Antonio Vikunja Očandorena, rekao je:

"Pokušaćemo da igramo ofanzivno. Napravite plan, nekad ga okolnosti na terenu menjaju. Pokušavamo uvek da forsiramo svoj stil, ali i Partizan je kvalitetan tim: od golmana do napadača. Spremni smo, trudićemo se da stvorimo što više šansi".

"Drago mi je što smo u Beogradu i što igramo protiv Partizana. Daćemo sve od sebe da pružimo kvalitetnu igru i pobedimo, iako crno-beli imaju i dobar tim, kao i pojedince i trenera. U fudbalu je, naravno, sve moguće", dodao je Španac.