icon-checkicon-closeicon-commentsKurir_icon_fonts_template-38Kurir_icon_fonts_template-37icon-downicon-erroricon-galleryicon-homeicon-infoicon-logouticon-nexticon-passwordicon-plusicon-previcon-reacticon-searchicon-soc-fbicon-soc-gplusicon-soc-insicon-soc-mailicon-soc-rssicon-soc-twittericon-soc-vibericon-soc-wupicon-soc-ytKurir_icon_fonts_template-34Kurir_icon_fonts_template-33icon-totopicon-usericon_reactsoc-viber

Najnovije vesti

Espreso.rs


Adria media

CRNO-BELIMA ŽREB NIJE BIO NAKLONJEN: Partizan i Spartak saznali imena potencijalnih rivala!
Foto: Starsport©

ŽREB ZA POSLEDNJU RUNDU KVALIFIKACIJA

CRNO-BELIMA ŽREB NIJE BIO NAKLONJEN: Partizan i Spartak saznali imena potencijalnih rivala!

Fudbal

Fudbaleri Partizana i Spartaka saznali su moguće protivnike na poslednjem stepeniku pred Ligu Evrope, kao i Crvena zvezda ukoliko ispadne od Spartaka iz Trnave.

 

 

Ako Spartak iz Subotice prođe Brondbi u poslednjoj rundi kvalifikacija igraće protiv boljeg iz duela GENK - Leh. 

 

Subotičani bi u prvom meču 23. avgusta bili gosti, a u revanšu sedam dana kasnije domaćini u Beogradu.

 

Ukoliko Partizan prođe Nordsilend odmeravaće snage sa boljim iz duela Bešiktaš - LASK.

 

Prvi meč igrao bi se u Beogradu 23. avgusta, a revanš sedam dana kasnije.

 

Ukoliko fudbaleri Zvezde ispadnu od Spartaka iz Trnave igraće u plej-ofu za LE protiv boljeg iz duela Olimpija iz Ljubljane i Helsinikija iz Finske.

 

Zvezda bi u tom slučaju u prvom meču 23. avgusta bila gost, a u revanšu sedam dana kasnije domaćin.

 

 

Partizanu i Spartaku slede dueli sa Dancima u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

 

U četvrtak crno-beli gostuju Nordsilendu (19.45), dok Subotičani na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu dočekuju Brondbi (20.45). Ako sruše te prepreke plasiraće se u plej-of, a ko ih tamo čeka u utakmicama 23. i 30. avgusta, odlučiće žreb u Nionu.


I Partizan i Spartak, odnosno pobednici njihovih duela sa Dancima, nalaze se u „drugom šeširu“ na žrebu.


UEFA je napravila podgrupe, a mogući protivnici crno-belih su pobednici sledećih duela trećeg kola kvalifikacija:


PJUNIK (Jermenija) – MAKABI TEL AVIV (Izrael)
BEŠIKTAŠ (Turska) – LASK (Austrija)
JAGELONIJA (Poljska) – GENT (Belgija)
SEVILJA (Španija) – ŽALGIRIS (Litvanija)


Mogući rivali Subotičana:

ZENIT (Rusija) - DINAMO MINSK (Belorusija)
OLIMPIJAKOS (Grčka) – LUCERN (Švajcarska)
GENK (Belgija) – LEH (Poljska)
BRAGA (Portugal) – ZORIJA (Ukrajina)
FEJENORD (Holandija) – TRENČIN (Slovačka)

 

foto: Starsport©


Takođe, žrebom će biti odlučen i potencijalni rival poraženog u dvomeču kvalifikacija za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Spartaka, a mogući protivnici su mu:


ALAŠKERT (Jermenija) – KLUŽ (Rumunija)
OLIMPIJA (Slovenija) – HELSINKI (Finska)
KORK SITI (Republika Irska) – ROZENBORG (Norveška)
HAPOEL BER ŠEVA (Izrael) – APOEL (Kipar)


kurir.rs / kurir sport

 

 

 

 

 

 

POGLEDAJTE BONUS VIDEO:

NOVO! Od sada možete da komentarišete i na Kurir Viberu!
Pridružite nam se, podelite svoje mišljenje!

RAZMENA SADRŽAJA

Inicijalizacija u toku...