SLACBURG SIGURAN PROTIV ŠKENDIJE: Dva penala, isključenje i 3:0 za pogled prema Zvezdi

ogroman kapital

Fudbaleri Salcburga pobedili su na svom terenu Škendiju sa 3:0, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Salcburg je pobedom na svom terenu praktično obezbedio plasman u plej-of kvalifikacije za najjače evropsko takmičenje, gde čeka pobednika duela između Crvene zvezde i Spartaka iz Trnave koji su igrali nerešeno 1:1.

Salcburg je protiv šampiona Makedonije poveo golom Munasa Dabura iz jedanaesterca u 16. minutu, da bi isti igrač u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela utakmice povisio na 2:0.

Konačan rezultat meča u Austriji postavio je Diadije Samaseku u 81. minutu iz penala.

Salcburg je meč završio s desetoricom igrača, pošto je Zlatko Junuzović u 83. minutu dobio drugi žuti karton.

Revanš meč igraće se za sedam dana u Makedoniji.