BLEDI PARTIZAN PREGRMEO ŠABAC I PREOKRETOM NAJAVIO BEŠIKTAŠ: Crno-beli savladali Mačvu, uz tri gola za 18 minuta (VIDEO)

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Mačve iz Šapca rezultatom 3:1 (0:1) u okviru šestog kola Superlige Srbije.

1 / 15 Foto: Starsport©

Domaćine je u vođstvo sa bele tačke doveo Gavrić u 36. minutu utakmice.

Mačva je do prednosti stigla u 36. minutu. Šćekić je faulirao Gavrića u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na “belu tačku”, a Gavrić preuzeo odgovornost. Kljajić je odbranio njegov udarac, ali mu se lopta vratila i posle “popravnog” je smestio u mrežu.

Mogao je Partizan do izjednačenja pred odmor, Zakarić je bio najviši u skoku, Puletić uspeo da odbrani, da bi Kosović sa pet-šest metara prebacio gol.

Crno-beli su nešto bolje započeli drugi deo igre. Nagrada za to je stigla u 68. minutu. Ivanović je odlično centrirao, Nikolić bio na pravom mestu i anulirao prednost protivnika.

Vođstvo doneo je Danilo Pantić. Dobro je izveo slobodan udarac, lopta se od jednog igrača domaćeg tima odbila, promenila pravac i završila u golu.

Konačan rezultat postavio je Rikardo Gomeš u 87. minutu kada se odlično snašao u kaznenom prostoru, šutirao dovoljno snažno i tako “overio” trijumf.

Partizan za četiri dana igra revanš meč plej-ofa sa ekipm Bešiktaša u Istanbulu. Prva utakmica je završena nerešenim rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

87. minut - GOOOOOOOL 1:3 Rikardo Gomeš! Odlična reakcija fudbalera Partizana i greška golmana Mačve Puletića

81. minut - GOOOOOOOOOOOL 1:2, Pantić. Slobodan udarac za Partizan sa 24 metra od gola Šapčana. Pantić je prerbacio zid, a golman Puletić nije mogao da interveniše

78. minut - Nemanja R. Miletić je oštro startovao na Gavrića, koji je potom pao na travu. Težak pad se ipak dobro završio, pošto se fudbaler Mačve pridigao. Defanzivac Partizana je dobio žuti karton

76. minut - Riakrdo je pokušao, ali je šutirao pored gola

68. minut - GOOOOOOOOOL 1:1 Nikolić. Ivanović je ubacio loptu pre gol Šapčana gde se Nikolić najbolje snašao i matirao Puletića

64. minut - Rikardo Gomeš je dobio žuti karton

59. minut - Prilika za Partizan probao je Pantić, ali nema gola

54. minut - Slobodan udarac za Partizan, centaršut Zakarića, a Jovanović izbacuje loptu u polje

48. minut - Akcija Mačve, ovog puta po levoj strani, gde se ubacio Gavrić, ali je Enake uspeo da ga izblokira u poslednjem trenutku

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Enake je centrirao, Zakarić je probao glavom. Puletić je odbranio, a u nastavku je Kosović prebacio prečku gola Mačve

41. minut - Probao je Zakarić, ali je lopta otišla preko gola Mačve

36. minut - GOOOL 1:0 Gavrić! Kljajić je odbranio penal, ali se lopta vratila napadaču Mačve, koji je prihvatio i zatresao mrežu

35. minut - PENAL ZA MAČVU! Gavrić je bio u akciji, uleteo u kazneni prostor, zakačio ga je Aleksandar Šćekić, a sudija Đorđić pokazao na belu tačku.

33. minut - Odličan prodor Adamovića, ali je Gavrić promašio zicer, tačnije golman Partizana je odbranio

28. minut - Solidan pokušaj Nikolića završio je kraj gola Mačve

26. minut - Solidna akcija Adamovića, ali ga je prilikom šuta na gol izblokirao defanzivac Partizana

25. minut - Slobodan udarac za Mačvu, ali nema opasnosti po gol crno - belih

19. minut - Gemović je pokušao, lopta je otišla preko gola Partizana

16. minut - Šušnjar je pao ispred gola crno-belih i tražio penal, sudija Đorđić je pokazao da nema ništa od toga

14. minut - Partizan ima inicijativu, ali se igra između dva kaznena prostora

5. minut - Šćekić je oprobao udarac, ali lopta je otišla dva-tri metra iznad gola Mačve

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Poklon za fudbalera Mačve

Filip Pejović danas igra 400. mrč za Mačvu i zbog toga mu je pre utakmice uručen prigodan poklon

Stadion Mačve

Sudija: Miloš Đorđić

Mačva: Puletić – Pejović, Lazarević, Ristivojević, Marić – Adamović, Ivić, Jovanović – Gavrić, Šušnjar, Gemović. Trener: Dragan Aničić.

Partizan: Kljajić – Enake, N. R. Miletić, Marković, Urošević – Šćekić, Kosović - Zakarić, Pantić, Ivanović – Nikolić. Trener: Zoran Mirković.

Sastavi

Beograđani su svakako kvalitetniji tim, ali su svesni da ih čeka jedno od najtežih gostovanja u ligi.

Gosti u ovaj meč sigurno ulaze sa izmenjenim sastavom, ali još uvek nije poznato na koga sve stručni štab neće moći da računa. Šef stručnog štaba crno-belih Bata Mirković istakao je u izjavi za medije datoj pred ovaj susret da izuzetno respektuje protivnika i da će njegovi igrači oprezno i bez straha ući u ovaj duel:

’’Očekuje nas veoma bitna utakmica, i nije fraza, svaka sledeća je najbitnija. Igramo protiv čvrstog, agresivnog, borbenog protivnika sa odličnim trenerom Draganom Aničićem. Iz svih ekipa sa kojima je radio izvlačio je maksimu i izuzetno cenim njegov rad. Moraćemo da budemo isto tako, agresivni, odlučni i direktni. Nadam se da će teren biti zadovoljavajući da nam omogući da odigramo dobru utakmicu. Još uvek nemam potvrde od doktora kakvo je stanje, jedino je sigurno da Marko Janković neće biti u konkurenciji za sastav. Pošto sada imamo šestoricu stranaca, sigurno je i da će dvojica sigurno biti van kadra. Partizan mora da igra svaki put na pobedu, bez obzira na stanje na tabeli. Šapčani su bili i trećeligaši u jednom momentu, a sada ih evo u Super ligi. Ne plašimo ih se, ali smo oprezni, znamo da je to jedno od najtežih gostovanja u ovoj ligi.’’

Ekipa Mačve je tokom prethodne sezone pokazala da može da pruži dostojan otpor svakoj superligaškoj ekipi, pa će i ovoga puta težiti da ostave dobar utisak i pokušati da iznenade renomiranog protivnika. O tome je u zjavi za medije datoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crveno-crnih Dragan

Aničić koji je istakao da će njegov tim pokušati da iskoristi i najmanju šansu za iznenađenje:

’’Poštujemo svakoga i ne plašimo se nikoga. Partizan je u poslednje vreme podigao nivo igre, a samim tim i rezultata koje imaju. Sa novim, izuzetno dobrim trenerskim tandemom, verujem da će Partizan u narednom periodu vratiti nivo igre kakav taj klub i zaslužuje. Mi ćemo se potruditi da u nedelju to ne bude slučaj, iako nam ne daju velike šanse. Ali, ako su šanse jedan na prema milion, treba iskoristiti i taj jedan odsto. U prošloj prvenstvenoj utakmici u Šapcu sa Partizanom smo bili veoma blizu povoljnog rezultata, pa se nadam da će tako biti i u ovoj i da ćemo uz pomoć velikog broja naših navijača uspeti da iznenadimo Partizan.’’