OVOM POTEZU SRBINA KLANJA SE CELA ITALIJA: Nenad Tomović postigao gol svom bivšem klubu i posvetio ga nedavno preminulom kapitenu i legendi Davide Astoriju (VIDEO)

BRAVO

Drugo kolo Serije A obeležio je duel Fiorentine i Kjeva koji je okonačn rezultatom 6:1, a čak dva gola postigli su srpski fudbaleri.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković postigao je prvenac u dresu Fiorentine. On je u osmom minutu na spektakularan način zatresao mrežu Kjeva. Dobio je popularni Bleki jedan vazdušni duel, a onda opalio po lopti sa nekih 25 metara, koja je završila u rašljama gola tima iz Verone.

Posle popularnog blekija golove za Violu postigli su još Žerson, Benazi dva, Kieza i Simeone.

Počasni pogodak za ''leteće magarce'' postigao je Nenad Tomović, bivši igrač Fiorentine. On je zatresao mrežu domaćina u 76. minutu na asistenicju Birse. Posle gola Nenad je na specifičan način proslaovio gol, tako što je ovaj pogodak posvetio nedavno preminulom kapitenu Viole Davide Astoriju. Potez za veliki rispekt.

Astori je preminuo u snu u noći između 3. i 4. marta u hotelu u Udinama uoči prvenstvene utakmice protiv Udinezea, a sahranjen je uz najviše počasti četiri dana kasnije u Firenci.

Osim Fiorentine, Astori je igrao i za Romu i Kaljari, prošao je mlađe kategorije Milana, a dres reprezentacije Italije je nosio 14 puta.