NEZAPAMĆENA SENZACIJA U ŠPANIJI: Fenjeraš posle preokreta srušio Barselonu! Mesiju preseo jubilej (VIDEO)

LA LIGA

Fudbaleri Leganjesa načinili su senzaciju savladavši na svom stadionu Barselonu 2:1 (0:1) u utakmici šestog kola španskog prvenstva.

Da iznenađenje bude veće, Barselona je povela već u 12. minutu, ali je domaćin u uvodu drugog poluvremenu za dva minuta postigao dva gola.

Tako je "fenjeraš" srušio lidera uoči ovog kola. Ovo je prva pobeda Leganjesa u sezoni i sada ima četiri boda.

Barselona je kiksnula drugi put zaredom, jer je za vikend na "Nou Kampu" igrala 2:2 sa Đironom. Šampion Španije je ostao na 13 bodova, koliko ima i Real Madrid, koji kasnije večeras igra sa Seviljom.

Kutinjo je sjajnim golom doveo goste u vođstvo, ali se Leganjes nije predavao. To mu se isplatilo u 52. i 53. minutu kada su El Zar i Oskar iskoristili loše intervencije Barsine odbrane. Prvo je Vermalen zakasnio da isprati El Zara, a onda je bukvalno asistirao Oskaru.

Timu Ernesta Valverdea nije pomogao ni Luis Suarez, koji je na teren ušao u 61. minutu.

Lionelu Mesiju ovaj meč neće ostati u lepom sećanju iako je proslavio jubilej - zabeležio je 700. nastup u dresu Barselone, na kojima je postigao 595 golova,. ali danas nije mogao.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)