ŠOU U SRPSKOM DERBIJU U FRANKFURTU: Kostić i Jović srušili Lacio, Basta pocrveneo! Nikolićev Videoton namučio Čelsi (VIDEO)

LIGA EVROPE

Fudbaleri Ajntrahta dobili su u Frankfurtu "srpski derbi" protiv Lacija 4:1 (2:1) u drugom kolu Grupe H Lige Evrope.

Na terenu su se na početku meča našla čak petorica srpskih fudbalera: Mijat Gaćinović, Filip Kostić i Luka Jović u dresu Ajntrahta, kao i Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić na strani Lacija.

Kostić i Jović su trijumfu nemačkog predstavnika doprineli golovima, a Gaćinović asistencijom, dok im je posao olakšao Basta koji je u finišu prvog poluvremena isključen.

Ajntraht je poveo već u četvrtom minutu golom Da Koste, u 23. izjednačio je Parolo, a u 28. Kostić je postigao prvenac u dresu ekipe iz Ajntrahta i to posle dodavanja Gaćinovića.

Basta je drugi žuti karton dobio u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, jer je faulirao Kostića, sprečivši kontru domaćina.

U 52. minutu Jović je maestralnim pogotkom povisio na 3:1.

Lacio je u 59. minutu ostao sa devetoricom, jer je Korea dobio direktan crveni karton, a domaćin je to iskoristio da postigne još jedan gol. Da Kosta se u 94. minutu drugi put upisao u strelce za konačnih 4:1.

Pehovi su se za Rimljane večeras ređali kao na traci, a pored ostalog, Durmisi je slomio ruku u 18. minutu.

Ajntraht vodi na tabeli Grupe H sa maksimalnih šest bodova, dok je Lacio ostao na drugom mestu sa tri boda.

Mađarski Videoton, koga sa klupe predvodi Marko Nikolić, hrabro se nosio sa Čelsijem na "Stamford bridžu" u meču Grupe L.

Ipak, domaćin je uspeo da slomi otpor Videotona golom Alvara Morate u 70. minutu, a rezultat 1:0 ostao je na snazi do kraja.

Za goste je igrao Marko Šćepović, dok njegov brat Stefan zbog povrede nije bio u konkurenciji za sastav.

Čelsiju je ovo druga pobeda u isto toliko mečeva, dok Videoton nema nijedan bod.

U strelce su se večeras od Srba upisali i Aleksandar Prijović i Saša Marković.

Reprezentativac Srbije najavio je golom u šestom minutu ubedljivu pobedu PAOK-a protiv BATE Borisova u Belorusiji (4:1).

Nekadašnji vezista Partizana golom u 74. minutu prepolovio je zaostatak Apolona protiv Marseja (1:2), a u poslednjim trenucima utakmice kiparski tim je stigao do izjednačenja i boda - 2:2.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić igrao je ceo meč za Olimpik iz Marseja.