PARTIZAN UBEDLJIV U DERBIJU KOLA: Crno-beli lako savladali Voždovac na JNA za sigurno drugo mesto na tabeli Superlige! (VIDEO)

rutinski

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu Voždovac sa 4:0 u prvoj utakmici 11. kola Super lige Srbije.

Golove za Partizan postigli su Nemanja R. Miletić u 19, Goran Zakarić u 41. i 72. minutu i Djordje Ivanović u 94. minutu.

Crno-beli su tako upisali prvu pobedu posle dva remija i sada su drugi na tabeli sa 24 boda, četiri manje od Crvene zvezde koja ima i utakmicu manje, dok je Voždovac 11. sa 11.

Početak utakmice pripao je gostima s Dušanovca, koji su u sedmom minutu imali priliku da dodju do vodjstva, ali šut Filipa Stuparevića ka praznom golu, nakon što je fudbaler Voždovca prešao golmana Partizana Vladimira Stojkovića, uspeo je da preseče Mark Valijente i izbaci u korner.

Upravo posle jednog udarca iz ugla u 19. minutu Partizan je došao do prednosti, a strelac je bio Miletić koji se najbolje snašao u gužvi, te je sa oko pet metara snažnim udarcem zatresao mrežu Voždovca.

Partizan je i posle vodećeg gola nastavio s ofanzivnom igrom, a u 41. minutu Zakarić je duplirao prednost crno-belih sjajnim udarcem sa oko 20 metara.

Drugi deo utakmice nije doneo mnogo uzbudjenja, uglavnom se igralo na sredini terena, da bi Partizan rešio pitanje pobednika u 72. minutu.

Ovaj put Partizan je došao do gola iz indirektnog udarca koji je dosudjen posle nespretne reakcije Marka Jovanovića i vraćanja lopte svom golmanu Marku Iliću. Danilo Pantić je sa oko osam metara desno iskosa kratko izveo prekid, a Zakarić je snažno šutirao i doveo crno-bele do 3:0.

U poslednjim sekundama utakmice Ivanović je lepim udarcem sa oko 16 metara levo iskosa postavio konačnih 4:0.

Vredno pomena je i vatromet organizovanih navijača Partizana na južnoj tribini na oko 15 minuta do kraja. Utakmica je nakratko bila prekinuta zbog gustog dima, ali je posle par minuta nastavljena.

Tok meča:

DRUGO POLUVREME:

94. minut - GOOOOL - Đorđe Ivanović!

80. minut - U igru je ušao Ivanović umesto Nikolića.

78. minut - Kontrapanad Voždovca po levoj strani preko Mašovića, a Valijente izbacuje loptu u korner.

74. minut - Utakmica je ponovo prekinuta, ali sada zbog vatrometa!

71. minut - GOOOOOL - Zakarić! Posle indirekta Zakarić je opalio pored živog zida u deo gola gde je bio golman Ilić koji ovog puta nije mogao ništa da uradi.

67. minut - Novi žuti karton za Partizan, Urošević je požuteo posle klizećeg starta.

65. minut - Iz igre je izašao Luka Milunović, na teren je ušao Mašović.

61. minut - U igru je ušao Saša Zdjelar, iz igre je izašao napdač Nemanja Nikolić. Partizan čuva rezultat!

54. minut - Dve šanse Rikarda za dva minuta, na kraju samo korner za Partizan.

52. minut - Pokuša je Danilo Pantić posle kontre, ali je završnica bila slaba. Lopta je išla po zemlji, pa je Ilić lako odreagovao.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završen je prvi deo igre!

45. minut - Odlična prilika za Pantića. Posle kontre Rikardo je loptu vratio petu Danilu, koji je promašio čitav gol i odlične prilike.

45. minut - Žuti karton za Šćekića!

41. minut - GOOOOOL! Zakarić! Posle prekida Partizan je odigrao jednu akciju sa treninga, posle koje je lopta došla do Zakarića koji je sa nekih 20 metara pogodio u mrežu od stative. Šut nije bio previše jak, ali je bio jako precizan.

38. minut - Odlična prilika za Partizan. Posle cetaršuta Uroševića pokušao je Rikardo, ali je spektakularnom paradom Marko Ilić uspeo da sačuva svoju mrežu.

31. minut - Utakmica je prekinuta zbog bakljade Grobara!

28. minut - Centaršut Lukovića, ali nije bilo problema pred golom Vladimira Stojkovića.

19. minut - GOOOOOOL - Miletić! Posle gužve u šesnaestercu lopta je došla do Nemanje koji je iz sve snage pogodio mrežu Voždovčana.

7. minut - Odlična šansa za Voždovac, ali sa linije je Valiente izbacio loptu. Obišao je Stuparević Stojkovića, ali je štoper crno-belih reagovao u poslednjem trenutnku.

3. minut - Prvi šut na meču. Pokušao je Nikolić glavom, ali je lopta otišla daleko preko prečke.

1. minut - Utakmica je počela!

PARTIZAN (4-4-2): Stojković - N.R. Miletića, Marković, Valijente, Urošević - Zakarić, Kosović, Šćekić, Pantić - Nikolić, Rikardo.

VOŽDOVAC (4-1-4-1): Ilić - Ćirković, Mihajlov, Jovanović, Kovačević - Pavlović - Duronjić, Luković, Maksimović, Milunović - Stuparević.

Crno-beli su na startu sezone ostvarili šest pobeda, uz tri remija i jedan poraz, pa sa 21 bodom na svom kontu trenutno zauzimaju 3.mesto na tabeli. ’’Zmajevi’’ su sezonu započeli ispod očekivanog nivoa, sa tri pobede, dva remija i čak pet poraza, pa sa 11 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 11.mesto na tabeli. Dva tima su tokom prethodne sezone odigrala tri međusobna susreta, a nešto uspešnija bila je ekipa Voždovca. Prvi meč odigran je tokom jesenje polusezone u Humskoj, a ’’zmajevi’’ su tada slavili rezultatom 1:3(1:2). Naredni meč odigran je na Dušanovcu, a ekipa Partizana slavila je rezultatom 0:1(0:1). Trećui susret odigran je u plej-of fazi takmičenja, ponovo na populanom ’’krovu’’, a ekipa Voždovca ovoga puta je slavila rezultatom 2:1(0:0).

Domaćini u ovaj meč ulaze sa ciljem da ostvare izuzetno važan trijumf, nakon remija u Nišu kojim je uvećan zaostatak u borbi za prvo mesto. Da to neće biti ni najmanje lako svestan je i šef stručnog štaba crno-belih Zoran Bata Mirković koji je istakao da očekuje otvorenu i uzbudljivu utakmicu:

’’Pre nego što počnem o ekipi, hteo bih o klubu. Među sportskim svetom vlada mišljenje da je Voždovac dobar kolektiv. Tako i jeste, poslednjih godina je pobrao velike simpatije. Klub koji je zdrav, koji dobro radi, koji ima dobru politiku, jednom rečju izaziva poštovanje. U današnjem vremenu imati takav jedan kolektiv je nešto pozitivno. Što se tiče same ekipe, rekao bih da je to spoj iskusne ekipe, a opet imaju plejadu mladih i odličnih igrača. To je ekipa koja hoće da igra, neće se sigurno braniti protiv nas. Tehnički su dobri, imaju gore brze igrače. Očekujem otvorenu borbu i lepu utakmicu, kao što je bila ova u Nišu. Sigurno ćemo imati težak zadatak, ali imamo svoj cilj, i ovu utakmicu kao i svaku idemo na pobedu.’’

On se potom osvrnuo na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da neće moći da računa dvojicu standardnih prvotimaca:

’’Marko Janković ima kartone, svakako neće igrati, a ima i mali zdravsvetni problem, mislim da nije ništa strašno. Levi bek Nemanja Miletić je bolestan, ima temperaturu, već drugi-treći dan, možda je to na nervnoj bazi, videćemo kako je na treningu.’’